Репортаж про українців у Португалії. Частина друга (ВІДЕО)

  Наші - біля океану. Скільки у Португалії українських заробітчан - цю арифметичну дію годі виконати. Легальних нарахували біля 40 тисяч. Ще десятки тисяч - працюють по всій Португалії не на законних підставах. Хто працює - а хто просто чекає кращої долі.
  Нічний Лісабон - приманка для туриста. На вулицях у пізній час лише спраглі красивих вражень. Аборигени та заїжджі робітники оминають темні променади - вражень вистачає вдень, коли вони намагаються заробити. При денному світлі - усе більш реалістично.

  Розпал робочого дня. Ця компанія - типові українські заробітчани. День не задався.  Випили по чарці - чекають на роботу.

  Один із них платить за кімнату 125 євро у місяць. Намагається щомісяця відсилати додому зо 200 євро.  Мода на легальну працю  їм подобається.  Однак їм самим це не вигідно. Плюс від легалізації  - соціальний захист. Мінус - значно тонша кишеня. Порахували: вдома - буде значно гірше.  

  Кому вдома потрібен - питання насущне такого заробтічанина. Соціальних гарантій в Україні у них немає - хіба що спогад про трудову книжку. Тому вирішують: краще чекати погоди - біля океану.

  Ольга Сніцарчук, 5 канал: "Поміж собою українці жартують, що вони окупували Португалію. Утім додають, жити їм тут геть непросто. Однак і сенсу у поверненні на Батьківщину - теж не бачать".
   
  Із Лісабона - Ольга Сніцарчук, Андрій Поставець, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.34Мб)
  Попередній матеріал
  Друга спроба змінити керівництво ФДМУ (репортаж)
  Наступний матеріал
  Вибух у Шрі-Ланці: 12 людей загинули
  Теги:
  Loading...