5 канал

Довгождана медреформа та "двобій" законопроектів про недоторканність: як минув день у Раді

В порядку денному, крім медичної реформи, також значились розгляд змін до виборчого законодавства та скасування депутатської недоторканності

Медичній реформі – бути. Верховна Рада ухвалила урядовий закон про державні фінгарантії надання медпослуг та лікарських засобів. Екстрена медична допомога та хірургія, дитяче лікування, пологи – залишатимуться 100% безкоштовні. Разом із тим, медична реформа була не єдиним очікуванням від роботи парламенту. В порядку денному також значились розгляд змін до виборчого законодавства та скасування депутатської недоторканності. Як тривав парламентський день – у сюжеті "5 каналу".

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я – третій день в урядовій ложі. Чекає, допоки депутати усі правки до реформи розглянуть. На фініш прийшов прем'єр. Депутати довго не дискутували – 240 "за". Проти – лише опоблоківці.

Від медичної реформи до вуличних вимог, парламент робить перший крок у питанні скасування депутатської недоторканності. У сесійній залі з цього приводу з'являються як мінімум два законопроекти. Перший – президентський. З ремаркою – скасувати недоторканність Банкова пропонує з січня 2020-го. Нині депутати мають проголосувати за те, щоб направити документ до Конституційного суду. Процедура довга, пояснюють у президентській фракції. Через те, й вписали дату – 2020 рік.

Інший законопроект – депутатський. Співавтори – як мінімум 150 народних обранців. За цією версією скасовувати недоторканність треба вже негайно. Тим більше цю дату – 2020 рік – кажуть депутати, Президент прописав в тексті закону, а не в Конституції. Відтак – потім законопроект відтермінують. Утім, у комітеті такі заяви спростовують. Після розгляду Конституційного суду ніхто вже в законі нічого не правитиме.

Утім, депутатам не йметься. Просять тоді спершу їхній закон поставити на голосування, а потім президентський. Дискусія у розпалі...

Леонід Ємець від "Народного фронту": "Голосування персонально покаже, хто готовий реально виконувати свої зобов'язання, а хто просто взяв на себе прапор політичний, і хоче на ньому отримати політичні дивіденди".

Олег Березюк від "Самопомочі": "Сьогоднішнє голосування не приведе до того, що вона зникне – ця колоніальна недоторканність. Це не тільки колонія, це царська держава, бо треба чекати, щоб цар приніс у парламент закон".

Голова "Радикальної партії" Олег Ляшко: "Всі, хто в цьому залі – вони розуміють той цирк, який зараз тут відбувається, і гра на публіку. Як усі прагнуть скасувати недоторканність на публіку, а в душі безумовно... знайдіть такого дурака, крім нас, хто на це погодиться".

Та зрештою депутати таки натиснули зелені кнопки. Щоправда у двобої "депутатський – президентський" переміг останній. З відривом у десяток голосів. І тепер обидва закони пішли до Конституційного суду. А ось іншу вимогу вулиці – зміни до виборчого законодавства – депутати так і не подужали. Мали аж три законопроекти, утім, за жоден з них навіть дві сотні голосів не знайшлося.

Анна Мірошниченко, Ксенія Дворнікова, Юрій Усік, Іван Наконечний, "5 канал"

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
/

Попередній матеріал
На Черкащині відкрили меморіальну дошку двом АТОвцям та афганцю
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": плідний режисер-документаліст Володимир Тихий в ефірі "5 каналу"
Loading...

"Визначалися із черговістю питань": Парубій закрив ранкове засідання Верховної Ради

Третій день мітингу під Радою: протестувальники чекають голосування

Сисоєнко розповіла, за яких умов закликатиме парламент не голосувати за медичну реформу

Чи готові депутати голосувати за скасування недоторканності – великий сюжет з Верховної Ради

Другий день протесту: перші домовленості з керівництвом ВР та подальші плани активістів

Нардеп: Президентський законопроект про зняття недоторканності – більш компромісний