5 канал

Довгождана медреформа та "двобій" законопроектів про недоторканність: як минув день у Раді

В порядку денному, крім медичної реформи, також значились розгляд змін до виборчого законодавства та скасування депутатської недоторканності

Медичній реформі – бути. Верховна Рада ухвалила урядовий закон про державні фінгарантії надання медпослуг та лікарських засобів. Екстрена медична допомога та хірургія, дитяче лікування, пологи – залишатимуться 100% безкоштовні. Разом із тим, медична реформа була не єдиним очікуванням від роботи парламенту. В порядку денному також значились розгляд змін до виборчого законодавства та скасування депутатської недоторканності. Як тривав парламентський день – у сюжеті "5 каналу".

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я – третій день в урядовій ложі. Чекає, допоки депутати усі правки до реформи розглянуть. На фініш прийшов прем'єр. Депутати довго не дискутували – 240 "за". Проти – лише опоблоківці.

Від медичної реформи до вуличних вимог, парламент робить перший крок у питанні скасування депутатської недоторканності. У сесійній залі з цього приводу з'являються як мінімум два законопроекти. Перший – президентський. З ремаркою – скасувати недоторканність Банкова пропонує з січня 2020-го. Нині депутати мають проголосувати за те, щоб направити документ до Конституційного суду. Процедура довга, пояснюють у президентській фракції. Через те, й вписали дату – 2020 рік.

Інший законопроект – депутатський. Співавтори – як мінімум 150 народних обранців. За цією версією скасовувати недоторканність треба вже негайно. Тим більше цю дату – 2020 рік – кажуть депутати, Президент прописав в тексті закону, а не в Конституції. Відтак – потім законопроект відтермінують. Утім, у комітеті такі заяви спростовують. Після розгляду Конституційного суду ніхто вже в законі нічого не правитиме.

Утім, депутатам не йметься. Просять тоді спершу їхній закон поставити на голосування, а потім президентський. Дискусія у розпалі...

Леонід Ємець від "Народного фронту": "Голосування персонально покаже, хто готовий реально виконувати свої зобов'язання, а хто просто взяв на себе прапор політичний, і хоче на ньому отримати політичні дивіденди".

Олег Березюк від "Самопомочі": "Сьогоднішнє голосування не приведе до того, що вона зникне – ця колоніальна недоторканність. Це не тільки колонія, це царська держава, бо треба чекати, щоб цар приніс у парламент закон".

Голова "Радикальної партії" Олег Ляшко: "Всі, хто в цьому залі – вони розуміють той цирк, який зараз тут відбувається, і гра на публіку. Як усі прагнуть скасувати недоторканність на публіку, а в душі безумовно... знайдіть такого дурака, крім нас, хто на це погодиться".

Та зрештою депутати таки натиснули зелені кнопки. Щоправда у двобої "депутатський – президентський" переміг останній. З відривом у десяток голосів. І тепер обидва закони пішли до Конституційного суду. А ось іншу вимогу вулиці – зміни до виборчого законодавства – депутати так і не подужали. Мали аж три законопроекти, утім, за жоден з них навіть дві сотні голосів не знайшлося.

Анна Мірошниченко, Ксенія Дворнікова, Юрій Усік, Іван Наконечний, "5 канал"

Попередній матеріал
На Черкащині відкрили меморіальну дошку двом АТОвцям та афганцю
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": плідний режисер-документаліст Володимир Тихий в ефірі "5 каналу"

"Визначалися із черговістю питань": Парубій закрив ранкове засідання Верховної Ради

Третій день мітингу під Радою: протестувальники чекають голосування

Сисоєнко розповіла, за яких умов закликатиме парламент не голосувати за медичну реформу

Чи готові депутати голосувати за скасування недоторканності – великий сюжет з Верховної Ради

Другий день протесту: перші домовленості з керівництвом ВР та подальші плани активістів

Нардеп: Президентський законопроект про зняття недоторканності – більш компромісний