5.ua

Донецька облрада вимагає Закон про референдум і другу державну мову

  Прес-служба Донецької обласної  ради розповсюдила  звернення облради до Верховної Ради України з "проханням вжити заходів щодо стабілізації ситуації в країні", у тому числі прийнявши Закон "Про місцеві референдуми" та надання російській мові статусу державної.

  На думку авторів звернення "останні події в Україні призвели до загострення політичної ситуації та криміногенної обстановки."

  "Збереження громадянського миру та злагоди можлива лише через прийняття Верховною Радою України нової редакції Конституції України та низки першочергових законів." – йдеться у зверненні.

  "Для забезпечення збалансованого врахування інтересів всіх громадян нашої держави та прийняття нової редакції Конституції України пропонуємо негайно відновити роботу Конституційної Асамблеї" – зазначено в заяві.

  У Шишацького пропонують:

  - децентралізацію влади шляхом розширення повноважень і відповідальності місцевого самоврядування за стан справ в регіоні;

  - створення виконавчих органів обласних та районних рад;

  - створення (до проведення парламентських виборів) двопалатного парламенту, в якому верхня палата буде виражати інтереси регіонів, а її члени будуть наділені правом законодавчої ініціативи.

  - вимагаємо надати російській мові статус другої державної мови шляхом внесення відповідних змін до Конституції України.

  - пропонуємо Верховній Раді України терміново розглянути питання щодо прийняття Закону України "Про місцевий референдум", узявши за основу законопроект (реєстр. № 0867 від 12.12.2012), після проведення його широкого обговорення і доопрацювання.

  Нагадаємо, Андрія Шишацького виключили з Партії Регіонів під час останнього з'їзду партії.

  Звернення розповсюджено від імені Донецької обласної ради, у той час, як остання сесія облради відбулась 3 березня, серед рішень ради відповідного звернення немає.

  Попередній матеріал
  У Львові відкрили виставку, присвячену Майдану
  Наступний матеріал
  Аваков: представник Правого Сектору влаштував стрілянину на Майдані
  Теги:
  Loading...