Яніна Соколова
Яніна Соколова www.youtube.com

"Децентралізація скасовується і вводиться режим "смотрящіх": Соколова про небезпечні плани "слуг"

Читайте по-русски
Владна команда намагається "протягнути" документ, який не схвалює ані Євросоюз, ані експертна спільнота, – наголосила журналістка

Децентралізація скасовується, натомість вводиться режим "смотрящіх" і диктатура. Таким чином знана журналістка Яніна Соколова прокоментувала законопроєкт №2598 щодо децентралізації влади, внесений 13 грудня 2019 року президентом Володимиром Зеленським до Верховної Ради.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія висловив намір провести позачергове засідання парламенту 24 січня і проголосувати цей законопроєкт.

"Суть цього документа – узурпувати владу, забравши її з місцевих рад і перенісши в центр за допомогою так званих префектів. Тобто префекти – це такий орган, в якому буде "смотрящій" від центру. І потім уже процес буде підпорядкований такою павутинною гілкою до Києва, до керівних органів", – зазначила Соколова.

Вона зауважила, що крім інституційних змін щодо місця прийняття рішень – це ще й несе за собою певні бюджетні зміни.

"Законопроєкт не схвалює ні Європейський Союз, ні експерти, які дбали, щоб децентралізація дала можливість розвиватися містам... Він не проходив обговорення, все приймається тишком-нишком", – наголосила журналістка.

Нагадаємо, 28 грудня 2019 року Володимир Зеленський спрямував до Верховної Ради новий законопроєкт про внесення змін до Конституції щодо децентралізації.

Попередній матеріал
"Територія Різдва": унікальний зірковий концерт у готичному костелі Св. Миколая
Наступний матеріал
Підсумки засідання парламенту: які закони розглянули, розкритикували та перенесли – сюжет
Loading...