зниклі бійці АТО
зниклі бійці АТО 5 канал

Депутати визначили правовий статус зниклих безвісти осіб: що зміниться для сімей військових

  За даними Міжнародного Комітету Червоного Хреста, в Україні – щонайменше 1,5 тисячі людей, про місце перебування яких нічого не відомо

  Рада ухвалила Закон України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти". За ухвалення відповідного законопроекту №5435 у другому читанні та в цілому проголосували 238 народних депутатів при мінімально необхідній кількості 226 голосів, повідомляє "Укрінформ".

  Відповідно до закону, особа набуває статусу зниклої безвісти з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи та її розшук. Також підставою для цього є рішення суду. При цьому набуття відповідного статусу не зменшує обсяг цивільної правоздатності такої особи. Водночас за нею зберігаються місце роботи та посада. За зниклою безвісти особою, яка була уповноважена на виконання функцій держави, зберігаються також і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування.

  Особам, які зникли безвісти під час проходження військової служби внаслідок збройного конфлікту або воєнних дій, надаються гарантії, передбачені, зокрема, законом "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

  "За даними Міжнародного Комітету Червоного Хреста, в Україні – щонайменше 1,5 тисячі людей, які зникли безвісти. Але за тими ж даними, приблизно, або щонайменше, одна тисяча тіл є не ідентифікованими. Частина з них продовжує знаходитись у моргах, частина – у "братських могилах". І це не просто зниклі безвісти, тому що в Україні щороку реєструються приблизно 34-35 тисяч заяв про зниклих безвісти, а це – зниклі безвісти під час війни, в зоні конфлікту. Тому організуюча ідея цього закону – визначити правовий статус цих осіб, створити спеціальний орган, який був складовою державної системи розшуку осіб, зниклих безвісти", – пояснив голова комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря, презентуючи доопрацьований законопроект.

  Так, законом передбачено створення при Кабінеті Міністрів Комісії, яка забезпечуватиме координацію діяльності держорганів, уповноважених на облік і розшук осіб, зниклих безвісти, зокрема в районі проведення ООС. До її складу входитимуть представники, визначені Нацполіцією, СБУ, ГПНУ, Міноборони, міжнародним Комітетом Червоного Хреста та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

  Серед повноважень Комісії – ведення Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин з інформацією, необхідною для їх ефективного розшуку. В реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, міститиметься, зокрема інформація, що дає змогу ідентифікувати зниклого, відомості про наявність або відсутність судового рішення про визнання розшукуваних осіб, а також дані про невпізнані останки таких осіб та пов’язані з ними речі.

  Під час розгляду поправок були враховані й ключові новели альтернативного проекту №5435-1 авторства народного депутата Мустафи Найєма. Альтернативний законопроект, зокрема, передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України щодо криміналізації насильницьких зникнень, а також право родичів осіб, зниклих безвісти, на отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника, оскільки вони знаходились на повному її утриманні (зокрема, діти) і є соціально вразливою категорією громадян.

  Так, законом визначено, що право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Вона виплачується за весь час, протягом якого особа зберігає правовий статус зниклої безвісти.

  Цей Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

  Попередній матеріал
  Розпочалася подача заяв на вступ до ВНЗ
  Наступний матеріал
  В історії чемпіонату світу збірна Хорватії встановила рекорд
  Loading...
  Ключове питання: у БПП готові відкликати одного кандидата з оновленого складу ЦВК

  Ключове питання: у БПП готові відкликати одного кандидата з оновленого складу ЦВК

  Пленарне засідання Верховної Ради – відео

  Пленарне засідання Верховної Ради – відео

  Останній результативний день у ВР: що встигнуть ухвалити народні депутати, а що ні – прогноз

  Останній результативний день у ВР: що встигнуть ухвалити народні депутати, а що ні – прогноз

  Кулуарні суперечки: Парубій запевнив, що обмежень для журналістів у Раді не буде

  Кулуарні суперечки: Парубій запевнив, що обмежень для журналістів у Раді не буде

  Чого чекати від парламентської осені – що кажуть нардепи

  Чого чекати від парламентської осені – що кажуть нардепи

  Кулуарні суперечки: чому пропонують ввести обмеження для журналістів у Раді та як на це реагують депутати

  Кулуарні суперечки: чому пропонують ввести обмеження для журналістів у Раді та як на це реагують депутати