5 канал

Депутати та політичні експерти: Чи можливе повернення грошей Януковича в Україну

Експерти та депутати розповіли про можливість прийняття закону про спецконфіскацію

Про спецконфіскацію політичні експерти та народні депутати говорити в ефірі "5 каналу"у програмі "Досвід".

"Є побоювання, що цей закон будуть використовувати не тільки для конфіскації тих коштів, які гроші Януковича. Тут депутати праві в тому, що по таких складних, конфліктних питаннях треба шукати компроміс. Мені здається, що Народний фронт занадто використовував законопроект для самопіару. І це теж стало додатковим чинником для критичного ставлення. Якщо б менше було суто партійних інтересів або більше компромісного підходу, узгодженого з іншими фракціями, я думаю, що врешті-решт за нього проголосують, але в більш компромісній формі", – зазначив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Закон, який мав голосуватися – це новий закон. Він був підтриманий комітетом, про це говорили багато депутатів. Справді було багато зауважень до попередніх версій цього закону. До останньої версії жодного зауваження не прозвучало. І це ще раз підтвердило, що проянуковичівське лобі має своїх прихильників у всіх фракціях. І вони будуть знаходити 125 причин, чому вони за це не проголосували. Я думаю, що компроміс буде знайдено і стане соромно тим, хто за нього не голосував", – сказав нардеп від фракції "Народний фронт" Микола Княжицький.

"Якщо закони якісні і вони пройшли комітети, якщо є узгоджена позиція всіх фракцій, то закони голосуються. Якщо цього немає, або є суперечки, вони не проходять і не треба з цього робити трагедії. Цей закон (про спецконфіскацію – 5.ua), ми дійсно бажаємо повернути гроші Януковича, вони, якщо є на рахунку, то всі можливості це зробити. Є слідство, є прокуратура, якщо гроші є в наявності? їх треба передати в Національний банк. Питання в іншому. Ми на фракції обговорювали цей законопроект і висловили йому непідтримку – чому? Ми хочемо бачити кошти, реальні кошти, друге – ми хочемо бачити обмеження особистостей, не весь український народ, бо він (законопроект – 5.ua) зараз має іншу назву – без суду і слідства. Тому що він може бути застосований до будь-якої людини. І третє питання – ми хочемо зрозуміти, як повернуте буде зберігатися. Я чув від "Народного фронту", що буде інший законопроект з урахуванням зауважень, більш компромісний. Тоді будемо розглядати", – додав нардеп від БПП Борислав Розенблат.

Нагадаємо, 8 червня Міністерство юстиції України закликало Верховну Раду прийняти закон про цивільну конфіскацію, що дозволяє повернути 1,5 млрд доларів, вкрадених екс-президентом Віктором Януковичем.

Попередній матеріал
Мінспорту ініціює громадську кампанію "Спільна олімпійська перемога"
Наступний матеріал
Під Києвом активісти влаштували "Авіамайдан"
Loading...

Парубій: Депутати не встигли ознайомитися з компромісним варіантом законопроекту про спецконфіскацію

Експерт: Законопроект про спецконфіскацію не був прийнятий через загрози, які він несе