5 канал

Експерт: Законопроект про спецконфіскацію не був прийнятий через загрози, які він несе

Законопроект не може бути зараз підтриманий через основні ідеї та загрози, які він несе

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" повідомив старший аналітик Transparency International Євген Черняк.

"Насправді цей законопроект не може бути зараз підтриманий через основні ідеї, які він несе, і через основні загрози, які він несе. Загрози доволі серйозні. Ідея позасудової конфіскації без вироку, вона вже не вперше з'являється. Попередні ідеї були взагалі підходити по санаційному списку і проводити конфіскацію. Далі з'явилася вже ця ідея, як зазначає багато експертів – погана копія італійського досвіду", - повідомив Черняк.

"Суть у чому полягає, автори законопроекту пропонують проводити конфіскацію майна, якщо є певні підозри, що це майно було отримане внаслідок злочинної діяльності. Знову ж таки, не потрібно обвинувального вироку суду, можна до вироку суду, у процесі слідства конфіскувати майно", – додав він.

Нагадаємо, 8 червня Міністерство юстиції України закликало Верховну Раду прийняти закон про цивільну конфіскацію, що дозволяє повернути 1,5 млрд доларів, вкрадених екс-президентом Віктором Януковичем.

Попередній матеріал
Український танцівник з тату-тризубом на зап'ясті став обличчям модного італійського бренду
Наступний матеріал
Аналітик: Міжнародна співпраця щодо повернення активів відбувається на рівні особистих контактів

Мін'юст закликав Раду прийняти закон про спецконфіскацію

Попередня версія документа спецконфіскацію узаконювала схему "грабуй награбоване" – Соболєв

Закон про спецконфіскацію є калькою європейських документів – нардеп

Як депутати закон про спецконфіскацію приймали