Аналітик: Міжнародна співпраця щодо повернення активів відбувається на рівні особистих контактів

Проблема у тому, що й досі немає вироків судів по вкрадених коштах

Якщо ви хочете справу загальмувати – направте офіційний запит. Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" повідомив старший аналітик Transparency International Євген Черняк.

"Взагалі, ця вся міжнародна співпраця, у тому числі по поверненню активів, відбувається на рівні особистих контактів. Є така фраза: якщо ви хочете справу загальмувати – направте офіційний запит. Тобто, як правило, це все відбувається на рівні особистих міжлюдських відносин, між керівниками прокуратур, тому що в нормальних країнах вони не змінюються так часто, як у нас. Відповідно, є арештовані кошти, то якщо ми надамо їм дійсно обґрунтовані вироки судів з матеріалами і доказами, я не думаю, що вони будуть перевіряти і дуже прискіпливого до цього ставитись, тому що це їхня репутація у тому числі", – повідомив Черняк.

За його словами, проблема у тому, що й досі немає вироків судів по вкрадених коштах, і тільки зараз починають обвинувальні акти заходити до українських судів.

Нагадаємо, 8 червня Міністерство юстиції України закликало Верховну Раду прийняти закон про цивільну конфіскацію, що дозволяє повернути 1,5 млрд доларів, вкрадених екс-президентом Віктором Януковичем.

Попередній матеріал
Експерт: Законопроект про спецконфіскацію не був прийнятий через загрози, які він несе
Наступний матеріал
Спіраль історії: сьогодні – роковини знищення Запорозької Січі військами Катерини ІІ

Експерт: Законопроект про спецконфіскацію не був прийнятий через загрози, які він несе

Мін'юст закликав Раду прийняти закон про спецконфіскацію

Кемерон анонсував глобальний форум щодо повернення активів, який допоможе Україні