Вікторія Сюмар, депутатка "Євросолідарності"
Вікторія Сюмар, депутатка "Євросолідарності" 5 канал

Депутатка "Євросолідарності" пояснила результати Партії Шарія в опитуванні КМІС

Читайте по-русски
Росія намагається привабити молодий електорат через інтернет і нові ідеї, вважає Вікторія Сюмар

Те, що Партія Шарія в опитуванні КМІС опинилася на межі проходження до Верховної Ради, пояснюється активним залученням Росією молодого електорату півдня і сходу через інтернет і нові ідеї, оскільки традиційна риторика "ОПЗЖ" вже не працює на новому поколінні виборців. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказала депутатка "ЄС" Вікторія Сюмар.

Партія Шарія орієнтується на молодий електорат, який типово не виходить до виборчих дільниць. А в Одесі соціологія його "ловить". Тому що це все-таки YouTube-блогер, на якого, я впевнена, працюють дуже серйозні спецслужби, і зрозуміло, що цей свій канал він веде далеко не сам, там серйозна група людей працює за не українські гроші. І опрацьовують вони передусім молодий електорат, в першу чергу сходу і півдня", – пояснила вона.

Сюмар додала, що Росія намагається привабити молодий електорат через інтернет і нові ідеї, оскільки заяложена риторика "ОПЗЖ" про "Росію і дешевий газ", яка підходить для місцевих виборців старшого покоління, вже не годиться для молоді.

"Це дуже нормальна така ставка Росії, яка традиційно вкладається в різні проєкти в Україні, щоб тримати "ОПЗЖ", або їм допомагати, бо "ОПЗЖ" в силу консервативної риторики не є суперпопулярною серед молоді на сході. І ми це побачили на останніх місцевих виборах, де почали брати дуже серйозні відсотки проукраїнські і патріотичні партії, яких раніше на сході не було", – уточнила депутатка.

"Тут як Москва скаже, так Шарій і зробить. Або посилить "ОПЗЖ" у певний момент, або контролюватиме "ОПЗЖ" паралельним проєктом", – спрогнозувала вона подальші дії Партії Шарія.

Також Сюмар прокоментувала питання, чому на 7-му році війни проросійські сили досі мають близько 25% підтримки виборців.

"За останні два роки російські канали – Медведчуківські канали – дуже добре тут почуваються, їм дуже активно підіграють "зелені", які на рівні топполітиків постійно відвідують ці канали. І вони стають певними флагманами, які "тримають" мізки українців сходу, котрі в силу історичних причин раніше дивилися російські канали. Їх підживлює це інформаційне середовище, і воно є ключовим агентом", – пояснила Сюмар.

Вона додала, що ситуацію можна й треба виправляти, і навела приклад 2014-2015 років, коли зі зміною інформаційної політики кількість людей, які підтримують вступ до НАТО, зросла на 15-20%.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 21 січня до одного з активістів Партії Шарія завітали працівники СБУ в межах розслідування справи щодо посягання на територіальну цілісність України.

Попередній матеріал
Папа Римський Франциск застеріг світ від повторення трагедії Голокосту
Наступний матеріал
У Міносвіти рекомендують готуватися до дистанційного навчання – причини
Loading...