5.ua

Депутати колишньої більшості намагаються не допустити розпуску Ради

  Парламентські журналісти "5 каналу" повідомляють: регіонали у ВРУ стрімко діляться на дрібні фракції і шукають собі нове місце під сонцем, закони ж відійшли на другий план. Щось приймають гамузом, навіть не обговорюючи, а от закон про боротьбу з тероризмом сьогодні ледь протягли.


  Влада вчорашня лізе в обійми влади сьогоднішньої: це традиційний рецидив парламентських переформатувань. На тлі загрози перевиборів залою сновигають і купкуються охочі переметнутися і знайти себе в новому форматі.

  Паралельно із цим – закони. "Про боротьбу із тероризмом" проходить з третього разу. У ньому – організаційні моменти боротьби, запевняє автор, заступник голови адміністрації Турчинова – Андрій Сенченко. До цього армія володіла лише теорією – під час воєнної практики з сусідньою державою на своїй території все виявилося дещо інакше. Тепер чітко виписали, хто на що має право, запевняє автор.

  Андрій Сенченко пояснив: бомбардувати мирних мешканців ніхто не збирається – мова йде не про розширення застосування важких озброєнь, а про правові основи діяльності силовиків. За його словами, в Україні сталось так, що у правовому полі між структурами МВС і армії виникли прогалини, коли ніхто не може прийняти рішення. Тож закон чітко врегулював статуси органів, задіяних у антитерористичній операції та правові основи їх діяльності. "Всё, что делала армия – она будет делать качественнее в соответствии с этим законом. Быстрее победим тероризм", – підсумував народний депутат.

  Закон ухвалюють лише після виконання вимоги терміново створити тимчасову слідчу комісію. Вона має дослідити на що йдуть кошти, які українці слали армії - по 5 гривень назбирали майже 130 мільйонів. Комісію створюють, та паралельно - шукають зрадників держави у залі.

  Народний депутат від "Батьківщини" Володимир Яворівський знайшов - каже, Єфремов намагався закрити луганський аеропорт щоб не допустити український військовий літак. "Ви уявляєте – цей негідник сидить з нами зараз тут. Уявляєте? Я звертаюся до генпрокурора – швидше знімайте з нього недоторканість. Що це за парламент, в якому сидять такі люди?" – обурився Яворівський.    

  Єфремов же, як і завжди, усе заперечив: "Только в больном воображении людей могут рождаться такие фантазии! Можете давать поручения – проверяйте, уже десять раз давали поручения и проверяли. Невозможно найти того, чего нет".

  Врятують хіба що перевибори, але в кулуарах – не секрет – тут робиться усе можливе, аби їх не допустити. Два найпопулярніші аргументи відтермінувати перевибори – завершення АТО і новий виборчий закон. "УДАР", від якого ще того тижня чекали виходу із коаліції для прискорення прощання з цією Радою – тепер каже: сенсу виходити поодинці із коаліції немає – місце пустим довго не буде, і до розпуску не призведе.

  Ударівець Павло Розенко пояснює: "Сенсу виходу із коаліції однієї політсили нема жодного, бо на наше місце відразу можуть зайти 40 позафракційних депутатів чи 40 вихідців із регіоналів, і таким чином врятувати цю коаліцію. Тому рішення про розпуск ВР має бути політичним і прийматися ВР".

  Як це зробити – технологію продумати можливо, вважає депутат. Але раді потрібен "підбадьорливий копняк" – від виборця.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У російському МЗС не змогли пояснити, в якому статусі Янукович перебуває в Росії
  Наступний матеріал
  Саміт G7: підсумки і плани на майбутнє