Саміт G7: підсумки і плани на майбутнє

  Країни "Великої сімки" закликали Росію визнати легітимність обраного Президента України Петра Порошенка та почати співпрацю з українським урядом. Сполучені Штати, Велика Британія, Японія, Німеччина, Франція, Канада та Італія дали Кремлю час до кінця червня, щоби зупинити підтримку терористів у Донецькій і Луганській областях. В іншому разі – запровадять санкції проти цілих секторів російської економіки. Україні ж країни "Великої сімки" та Євросоюз гарантують підтримку й в майбутньому.


  Про цілковиту підтримку українського уряду та обраного Президента Петра Порошенка заявили лідери найпотужніших держав світу на саміті Великої сімки у Брюсселі. Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, який також був присутній на зустрічі, наголосив, що ця підтримка вже має і буде мати й надалі цілком конкретний вимір. Західні країни продовжать сприяти стабілізації української економіки та нададуть вітчизняним військовим необхідне для боротьби з терористами захисне обладнання.

  Президент Єврокомісії запевнив: "Ми повністю єдині у своїй вимозі до Росії визнати й почати тісну співпрацю з українською владою, зокрема – з обраним Президентом Петром Порошенком. Україна – наш найближчий сусід, і Євросоюз відчуває особливу відповідальність за її долю. Тому всі держави ЄС змогли так швидко мобілізуватися і вже надають Києву фінансову і технічну підтримку. Якнайшвидше підписання економічної частини угоди про Асоціацію дасть можливість відчутно збільшити обсяг допомоги Україні".

  Крім визнання української влади, лідери країн "Великої сімки" вимагають у Росії зупинити підтримку терористів у Донецькій і Луганській областях. Раніше західні держави говорили, що запровадять санкції проти цілих секторів російської економіки у разі відкритого вторгнення Кремля на материкову Україну. На саміті ж у Брюсселі вирішили: такі обмеження проти Москви почнуть діяти, якщо Росія до кінця червня не припинить приховано допомагати бойовикам.

  Президент США вважає, що Росія повинна використати свій вплив на бойовиків у східних областях України та переконати їх зупинити насильство і скласти зброю. "В іншому разі Кремль має пам'ятати про згубні наслідки для російської економіки від уже запроваджених санкцій і знати, що ми залишаємося єдині в подальшій підтримці України", – попередив Барак Обама.

  Аналогічну заяву зробив прем’єр-міністр Великої Британії Девід Камерон, і теж пригрозив санкції проти цілих секторів російської економіки.

  Президент Франції Франсуа Олланд повідомив, що виступить посередником під час можливих контактів обраного президента України Петра Порошенка та глави російської держави Володимира Путіна на святкуванні 70-ї річниці висадки союзників у Нормандії 6-го червня. Президент Олланд наголосив: Париж спробує налагодити плідний дипломатичний діалог між Києвом і Москвою. Але у разі подальшої ескалації напруги Кремлем у східних областях України, Франція теж підтримає запровадження секторальних санкцій проти російської економіки. Саміт "Великої сімки", який завершився у Брюсселі, мав відбутися у форматі "Великої вісімки" в ці дні у Сочі. Але через військову агресію проти України, Росію вперше з 1997-го року виключили з об'єднання.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Депутати колишньої більшості намагаються не допустити розпуску Ради
  Наступний матеріал
  На Донбас вирушили спецзагони тернопільської та хмельницької міліції