Визволення українських моряків з РФ
Визволення українських моряків з РФ usionline.com

Денісова заявила про досягнуті домовленості щодо повернення українських моряків із РФ: "Скоро зустрічатимемо на Батьківщині"

Читайте по-русски
Нині оформлюються останні документи, сказала омбудсмен

Українські моряки можуть вже незабаром повернутися додому. Принаймні про домовленості щодо їхнього визволення повідомила уповноважена верховної ради з прав людини Людмила Денісова. Про таке повідомляє "5 канал".

За її словами нині оформлюються останні документи.

Водночас, як зазначив керівник адвокатської групи Микола Полозов в коментарі одного з українських каналів – перемовини справді тривають, однак на якій вони стадії та коли будуть реалізовані, юрист не знає, адже не бере в них участі. 

"Вже досягнуто домовленостей, щоб повернути моряків. Є рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Зараз оформлюються останні документи, думаю, що скоро будемо зустрічати моряків на Батьківщині", – сказала Денісова.

ОНОВЛЕННЯ. Згодом на своїй сторінці Facebook Людмила Денісова повідомила: "Хочу уточнити інформацію стосовно 24 військовополонених моряків... Мені відомо, що проводяться переговори щодо повернення моряків у рамках виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права"

Омбудсмен нагадала, що 18 липня підписала клопотання до керівника Слідчого управління ФСБ РФ Михайла Шишова щодо прийняття рішення про обрання її особистого зобов’язання як запобіжного заходу для військовополонених моряків, які перебувають у Лефортівському СІЗО. Посольство України в РФ передало через МЗС РФ ці документи до ФСБ РФ і наразі вони перебувають на розгляді керівника Слідчого управління.

"Сподіваюсь на те, що усі необхідні документи будуть направлені та враховані. Чекаємо на моряків вдома", – наголосила вона.

Як повідомляв 5.UA, що 24-ри українці утримуються росіянами від кінця листопада 2018 року. Тоді, російська ФСБ затримали три українських кораблі в нейтральних водах Чорного моря, під час планового переходу з порту Одеси до Маріуполя. Рішенням Міжнародного трибуналу ООН з морського права: Росія має без додаткових умов повернути Україні як її громадян, так і захоплені судна.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Сан-Франциско влаштували акцію на підтримку незаконно заґратованих у РФ українських моряків: як це було – ФОТО

Сан-Франциско, акція
/
Сан-Франциско, акція
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Рамзан Кадиров під час допиту у своїй резиденції стріляв у затриманого
Наступний матеріал
У Латвії стався міністерський конфлікт через виступ Григорія Лепса – подробиці
Loading...