Європейська солідарність
Європейська солідарність eurosolidarity.org

Де поділися гроші з коронавірусного фонду: "ЄС" просить НАБУ розпочати розслідування

  Читайте по-русски
  Європейські партнери теж цікавляться, куди поділися виділені ними кошти, кажуть у партії

  Депутати з фракції "Європейська солідарність" звернулися до НАБУ щодо нецільового використання урядовцями та посадовими особами коштів фонду боротьби з COVID-19. Про це на брифінгу повідомили нардепи Софія Федина і Володимир Ар'єв.

  "Від імені фракції "ЄС" хочемо оголосити, що спрямовуємо повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до Національного антикорупційного бюро України щодо нецільового використання коштів ковідного фонду", – заявила Софія Федина.

  За її словами, коли катастрофічно зростає кількість хворих, критично не вистачає засобів лікування, медикаментів, апаратури і ліжко-місць, кошти з фонду витрачаються не на медичні потреби.

  "Також маємо заяву наших закордонних партнерів щодо коштів, які нам надав на боротьбу з коронавірусом Європейський Союз, які теж були в ковідному фонді, і в яких виникають питання – куди ці кошти пішли", – наголосила депутатка.

  "На наше переконання, розпорядником бюджетних коштів – службовими особами Кабінету Міністрів України, було здійснене нецільове використання бюджетних коштів та здійснено видатки з бюджету без встановлених бюджетних призначень і всупереч закону "Про державний бюджет 2020 року". Це свідчить про те, що в діях окремих службових осіб Кабінету Міністрів України є ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 210 Кримінального кодексу України", – наголосила Федина.

  "Ми просимо НАБУ внести відомості про вчинення службовими особами Кабінету Міністрів кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 210 ККУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочати досудове розслідування", – повідомила депутатка.

  Володимир Ар'єв нагадав, що кілька днів тому ексміністр фінансів, ексрадник глави ОП Ігор Уманський заявив про масштабні розкрадання коштів і нецільове використання в розмірі 36-40% коштів від тих, які виділялися на будівництво і реконструкцію доріг.

  "Є абсолютно конкретні приклади. Наприклад, було виділено 12 млрд гривень на будівництво 30 км дороги Дніпро – Решетилівка. Це ціна, яка в 4 рази перевищує європейські ціни на будівництво доріг. При попередній владі такі суми на будівництво нової дороги використовувалися на ділянці завдовжки понад 80 кілометрів", – зауважив депутат.

  За його словами, переможець тендера має стосунок до картелю, про який говорив ексміністр фінансів Уманський.

  "Загалом існує схема, за якою Кабінет Міністрів України виділяє кошти, щоб освоювати їх на будівництво доріг, лише Національній асоціації доріг України і тим, хто до неї входить. Інші, хто туди не входить, не мають жодної можливості взагалі брати участь у тендерах. Тобто відбувається "розпил" між своїми", – сказав Володимир Ар'єв.

  Він наголосив: "На дороги витрачено 20 мільярдів, а на закупку апаратів ШВЛ лише 40 мільйонів гривень. Не закуповувалися в достатній кількості кисневі концентратори, не виділилися кошти взагалі, щоб підготувати приймальні відділення".

  "Європейська солідарність" зараз вимагає він НАБУ відкрити кримінальне провадження і розслідувати, яким чином виділялися кошти, яким чином розподілялися і яким чином витрачалися. І я думаю, що корупції там буде більш, ніж достатньо", – резюмував Ар'єв.

  Читайте також: Львівський гай замість згарища: на Луганщині "ЄС" і волонтери висадили понад 10 тисяч дерев

  Попередній матеріал
  У Харкові внаслідок нападу загинув режисер – що відомо
  Наступний матеріал
  У МОЗ назвали області з найвищим показником захворюваності на COVID-19
  Loading...