Акція на підтримку закону про мову
Акція на підтримку закону про мову Twitter/ЧЕСНО

"Cпочатку вони прийшли за волонтерами і ветеранами, а сьогодні прийшли по мову" – Порошенко

  Читайте по-русски
  Люди, які воюють з українською мовою, воюють із самою Україною, переконаний п'ятий президент

  У суспільстві розвиток і захист української мови не викликають проблем, це питання є проблемним лише для країни-агресора – Росії. Так п'ятий президент України Петро Порошенко прокоментував на своїй сторінці у Facebook те, що Конституційний Суд сьогодні знову взявся до розгляду мовного закону. 

  Порошенко написав: "Cпочатку вони прийшли за волонтерами і ветеранами. Потім – за бойовими генералами і політиками-державниками. Вони крізь пальці дивляться на диверсії п'ятої колони, зате переслідують тих, хто боронив і боронить країну. Хто захищав і захищає цінності. Кілька тижнів тому ми дізналися про кримінальну справу щодо Томосу. Сьогодні прийшли по мову. Реваншисти атакують її через Конституційний Суд. На чолі атаки на українську – ОПЗЖ. Їм допомагають – окремі "Слуги народу" з високою концентрацією ідеологічної скловати".

  Порошенко також підкреслив: "Впевнений, що люди, які воюють з нашою мовою, воюють із самою Україною. Адже в суспільстві розвиток і захист нашої мови не створює проблем. Проблему це питання становить лише для країни-агресора".

  Чільник "ЄС" наголосив, що під час створення мовного закону було враховано думки всіх зацікавлених сторін, які сповідують державну політику.

  "Єдина думка, яку ми не збиралися враховувати, – це думка Москви", – зауважує політик.

  Порошенко також висловив впевненість, що закон про мову цілком та повністю відповідає Конституції України і поважає права людей.

  "Тут – одна із головних червоних ліній, порушення якої є наріжним питанням національної безпеки", – підсумував Порошенко.

  Як повідомляв 5.UA, велика палата Конституційного Суду знову взялася за розгляд мовного закону

  Судді взялися перевіряти на конституційність документ, адже торік улітку 51 народний депутат – здебільшого від ОПЗЖ – вніс відповідне подання. Вони вважають, що закон про функціонування української мови як державної дискримінує російськомовних громадян. Бідкаються, що російську мову повністю виключають із трудових відносин, зі сфер освіти, науки, культури, а також телебачення і радіомовлення.

  На скаргу ОПЗЖ одразу зреагували в Москві. Тамтешні політики в унісон із колишніми регіоналами заявили, що Україна була історично двомовною. І будь-які обмеження російської – призведуть до розвалу країни. Натомість, очільник РНБО Олексій Данилов у нещодавньому інтерв'ю зауважив, що питання мови – принципове, і російська в Україні ніколи не буде другою державною.

  Мовний закон Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року. Документ, серед іншого, передбачав запровадження посади Уповноваженого із захисту державної мови. Документ зобов'язав володіти державною мовою, окрім президента, голови ВР та уряду в повному складі – й чиновників усіх рангів. А за наступних 5 років – на 90% українізувати телеканали. Закон не передбачає кримінальної відповідальності. Порушення караються штрафами до 12 тис. грн. Проте ці норми почнуть діяти лише за 2 роки.

  Попередній матеріал
  На заході України рятувальники досі ліквідовують наслідки негоди – у воді ще 5 населених пунктів
  Наступний матеріал
  ЗСУ ліквідували 8 російських військових та 2 артилерійські установки
  Loading...

  Конституційний Суд знову взявся до розгляду мовного закону – відео

  До ЗНО з української мови не допустили 143 учасників

  McDonald's та законопроєкт "слуги" Бужанського: активісти просять владу захистити українську мову

  Комітет ВР відхилив антимовний законопроєкт "слуги" Бужанського

  Мітинг під комітетом ВРУ: активісти вимагають звернути увагу на законопроєкт "слуги" Бужанського – відео

  "Українською звучить смачніше": посольство України у США подякувало McDonald's за мовну політику