Петро Порошенко у Швеції провів зустрічі з керівництвом Риксдагу, представниками всіх парламентських партій та ключовими міністрами шведського уряду. Після цього він розповів про підсумки візиту.
П'ятий президент відзначив лідерську позицію Швеції у допомозі України: 92% громадян цієї країни беззастережно підтримують нашу боротьбу, і це найвищий показник у Євросоюзі.
"У нас дуже насичена міжнародна програма. Чому це важливо саме зараз? Тому що фактично через декілька днів відбудеться зустріч на вищому рівні Європейського Союзу в Гранаді. Де будуть обговорюватись і питання України, перш за все питання початку передвступних переговорів про членство України в Європейському Союзі", – зазначає Порошенко.
Політик також відзначив, що 2 жовтня у Києві відбувається Рада міністрів закордонних справ Європейського Союзу, де теж мають обговорювати членство України в Євросоюзі і початок передвступних переговорів.
"Зараз відбувається формування порядку денного допомоги Україні. І тому потужний голос, який формулює український інтерес, дуже потрібен", – переконаний Порошенко.
Говорячи про постачання Україні зброї, лідер "ЄС" нагадав, що одні з найкращих бойових броньованих машин CV 90 та одну з найкращих артилерійських установок Archer постачає Україні Швеція.
"Пам'ятаєте, наскільки важливу роль відіграли шведські протитанкові засоби NLaw і Carl Gustav? І ми з нетерпінням чекаємо один з найкращих літаків-винищувачів в світі – літак JAS 39 Gripen", – говорить п'ятий президент.
Зараз Україна чекає, що найближчим часом буде рішення турецького парламенту, який ратифікує членство в НАТО, і це дозволить Швеції розв'язати руки та прискорити питання постачання для України винищувачів. Українські пілоти вже проходять відповідну підготовку.
"Загалом я можу оприлюднити без подробиць, що 14-й пакет з боку Швеції допомоги для України майже готовий. І найближчим часом буде презентований", – анонсував Петро Порошенко.
Він також повідомив за підсумками зустрічі з Державним секретарем міністерства розвитку Швеції про надання окремої програми на 6 млрд шведських крон.
На зустрічах з урядовцями Швеції Порошенко також обговорив перспективи повернення в Україну всесвітньо відомих компаній IKEA та H&M, які після повномасштабного вторгнення були змушені призупинити діяльність в Україні.
На думку Порошенка, шведський уряд міг би забезпечити цим компаніям страхування ризиків та експортні кредити.
"Я отримав підтвердження, що з боку шведського уряду все буде зроблено. Звичайно, що це буде рішення незалежних бізнесів. Але все буде зроблено для того, щоб і IKEA, і H&M, і інші великі шведські компанії повернулися в Україну і почали працювати", – сказав Порошенко.
Він наголосив, що Швеція вже продемонструвала свою рішучість в підтримці України й українських реформ.
"І коли говорять, що питання допомоги, питання фінансової допомоги, питання інвестицій будуть мати відповідні умови – то ці умови є стимулюванням реформ в Україні. Захист демократії, захист свободи слова, захист прав людини, захист незалежності антикорупційних організацій. Розвиток інвестиційного клімату. І разом з тим це буде величезний пакет 50 млрд макрофінансової допомоги з боку Європейського Союзу. Це – безпрецедентне рішення", – підкреслив Петро Порошенко.
Нагадаємо, раніше в H&M повідомили, що можуть відновити свою діяльність в Україні з вересня 2023 року.
Натомість магазини транснаціональної корпорації IKEA наразі ніяк не коментувала орієнтовні терміни відновлення роботи в Україні після призупинення з лютого 2022 року.
- Дивіться також: IKEA в Україні: зустріч Порошенка та головного виконавчого директора IKEA Стефана Вановербеке
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.