Джозеф Байден і Дональд Трамп
Джозеф Байден і Дональд Трамп Українська правда

Чи є різниця між Байденом і Трампом для України – Лубківський

Читайте по-русски
Дипломат пояснив, як вплинуть вибори у США на ситуацію в Україні

Український дипломат Данило Лубківський розповів, чого чекати від перемоги на виборах президента США Джо Байдена або Дональда Трампа. А також оцінив, наскільки цей вибір важливий для України. Про це він розповів в ефірі програми "Є сенс" на "5 каналі".

Байден може допомогти вплинути на Росію

"Байден добре знає, що таке Україна, дуже глибоко розуміє українську реальність, є нашим давнім другом, партнером і людиною, яка в найкритичніші моменти і години нашої державності зробила максимум можливостей, щоб захистити Україну від прямої агресії Путіна", – зазначає дипломат.

У разі обрання Джо Байдена Сполучені Штати очолить візіонер, людина з великим міжнародним авторитетом і багатим політичним досвідом, вважає Лубківський.

"У якій ситуації опиниться Джо Байден? Для нього виникне ситуація, коли йому потрібно буде одночасно вирішувати певний набір дуже складних проблеми. Перше – це економічна ситуація. Друге – це соціальний і політичний неспокій, який виник протягом останнього часу у США. Окрім цього, це і криза коронавірусу, яка до листопада нікуди не зникне і яку США зараз дуже важко переживає. Одним із найважливіших завдань, які стоятимуть перед Джо Байденом, буде те, що становить серцевину західної політики – відновлення союзницьких відносин, відносин партнерства поміж західними союзниками і демократичного лідерства Сполучених Штатів", – розповідає дипломат.

Лубківський наголошує: якщо Байдену це вдасться, то роль офіційного Вашингтона для України значно зросте. Зростуть і можливості впливу на Росію, і ми можемо постати перед новою міжнародною ситуацією, яка може дати нові інструменти для того, щоб змусити агресора до миру, повернути українські території, або хоча б зупинити кровопролиття, яке відбувається щодня.

Байден і Трамп: позиція щодо України

У 2014 році, коли Джо Байден був віцепрезидентом США, існувала думка, що є інші шляхи умиротворення та змушення Росії до миру: "Ясна річ, що ми стали жертвою складних обставин: в тому числі через те, що в нас не було ані армії, ані засобів захисту. І була невпевненість з боку західних лідерів щодо ситуації: існувала думка, що допомога Україні зброєю спровокує ще більший конфлікт, який невідомо до чого може призвести", – говорить Лубківський.

Проте, за словами Лубківського, у складі делегації прем’єр-міністра Арсенія Яценюка він чув тверду позицію Байдена щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі: "Тому я дуже відповідально говорю, що в його особі ми маємо не просто співчутливого західного політика, але і справді реально надійного союзника", – додає він.

"Дональд Трамп вирізняється, як ми всі добре знаємо, нетиповістю і неконвенційністю. Це людина з часто екстравагантними і навіть авантюрними діями, які є наслідком його бізнесового чи іншого попереднього досвіду. Втім, за його президентства Україна отримала поставку оборонних озброєнь, які дали нам змогу захищатися. Також ми маємо пам’ятати, що завдяки рішенню цієї адміністрації ми продовжили дуже активну оборонну співпрацю і продовжуємо її досі. Окрім цього, відомо, що прийнято і бюджет США на наступний рік, в якому вже передбачена велика сума на підтримку обороноздатності України", – зазначає Лубківський.

Як результат виборів впливатиме на Україну

Лубківський наголошує, що основою наших відносин із США є двопартійна підтримка в Конгресі: "Нам потрібно якнайдужче берегти відносини союзницького двопартійного характеру. Річ у тім, що протягом багатьох років Україна завжди була предметом консенсусу для політичного середовища у Вашингтоні. Натомість, Росія завжди була темою розбрату – вона втручалася у внутрішньополітичні процеси, намагалася спровокувати конфлікти, підірвати політичну, соціальну і суспільну стабільність в США. І саме тому нам потрібно розуміти, що той, хто намагається сьогодні порушити цей двопартійний союз демократів і республіканців навколо підтримки України, той діє з абсолютно ворожою метою проти українських інтересів".

Лубківський вважає, що хто б не виграв вибори у США, основою наших відносин є відносини із політичною елітою цієї країни, а також американським суспільством. Але вони, на його думку, мають ґрунтуватися на етичному підґрунті, на тому, що ми є частиною західної цивілізації і захищаємо нашу незалежність рівно настільки, як і цінності демократичного суспільства, цінності національного суверенітету та західного простору: "І саме тому ми є на тій самій стороні історії, що і американське суспільство".

Нагадаємо, Байден продовжує збільшувати відрив від Дональда Трампа: кандидата від Демократичної партії готові підтримати більш ніж половина зареєстрованих виборців.

Попередній матеріал
"Зеленський накрив "коронавірусним мєдним тазіком" весь безвіз Порошенка" – Івасюк
Наступний матеріал
Тероризм в Україні: психологічні особливості зловмисників і прогнози експертів
Loading...