Данило Лубківський, дипломат
Данило Лубківський, дипломат 5 канал

Чому Зеленський вийшов до преси в Парижі без Макрона – дипломат

Читайте по-русски
Українське суспільство мало б більше цікавитися – які саме "кластери" обговорюють радники лідерів "нормандської четвірки", впевнений Данило Лубківський

У Нормандському переговорному процесі з'явилося непрозоре поняття "кластерного плану" і українське суспільство має цікавитися – про які кроки йдеться у "кластерах", які обговорюють радники лідерів України, Росії, Німеччини та Франції на сьогоднішній зустрічі. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав дипломат, ексзаступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

На думку дипломата, вихід президента Володимира Зеленського до преси після зустрічі в Парижі не можна сприймати як позитивний знак.

"Дуже здивований, що така важлива зустріч завершилася лише брифінгом українського президента. Якогось зрозумілого пояснення, чому до преси не вийшли двоє переговорників, не вийшов глава французької держави – для мене їх не прозвучало. Я це сприймаю як знак, який не доводиться сприймати позитивним", – сказав Лубківський.

"Нам не варто драматизувати елементи політико-дипломатичного протоколу, але те, що це не було двостороннім виходом для преси – викликає справедливе запитання нашого суспільства і на це запитання потрібно було б реагувати відповідним службам українського президента і французького президента теж, тому що в таких критичних ситуаціях це можна тлумачити по різному", – додав дипломат.

"Хочу звернути увагу, що українська суспільна думка регулярно відволікається на масу другорядних речей – безумовно, веселих, скандальних чи таких, що викликають ажіотаж. І не помічають багато іншого – під час цих переговорів прозвучала тема про появу так званого "кластерного плану". Це план, який сьогодні обговорюється під час зустрічі радників держав "нормандського формату" – України, Росії, Німеччини та Франції", – зауважив він.

Лубківський впевнений, що українцям варто звернути більше уваги на те, які кроки передбачає непрозорий і не пояснений "кластерний план".

"Судячи з того, що стало зрозуміло – бо з брифінгу Володимира Зеленського небагато стало зрозуміло – це питання обговорювалося і на їхній зустрічі. З'явилося питання "кластерів" у переговорному процесі. Поняття абсолютно непрозоре і не пояснене. Саме ця непрозорість має викликати сьогодні найбільшу тривогу українського суспільства – а що саме обговорюють радники в "нормандському форматі"? Яка послідовність кроків міститься в цьому – це головне питання, яке має сьогодні ставити українське суспільство", – наголосив ексзаступник голови МЗС.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, за словами українського президента, на сьогоднішній зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки" обговорять поетапне виконання Мінських домовленостей, після чого Зеленський очікує на поновлення режиму "тиші" на фронті.

Попередній матеріал
У лікарні Дніпра розгорнули додаткові ліжка для хворих на COVID-19
Наступний матеріал
Про силу української пісні та новий "тріумф слова" – Ніна Матвієнко і лідер гурту "Гайдамаки" в "Кондратюк у понеділок"
Loading...