Володимир Зеленський
Володимир Зеленський president.gov.ua

Бутусов: "Підґрунтям для зриву спецоперації щодо вагнерівців стало бажання Зеленського зазирнути в очі Путіну"

  Читайте по-русски
  Зеленський зобов'язаний перед українцями виявити зрадника і максимально суворо покарати його, переконаний журналіст

  Президент України Володимир Зеленський зобов'язаний відповісти, хто зрадив українські спецслужби під час війни, бо таке зрадництво не має прощення. Про це розповів головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов в інтерв'ю виданню "Гордон".

  Журналіст сказав: "Я думаю, що безоглядне бажання зазирнути в очі Путіну зіграло дуже злий... не можна сказати жарт... стало підґрунтям для цього тяжкого злочину. Зайшла інформація, замість того, щоб дати їй об'єктивний аналіз, замість того, щоб дати їй об'єктивну оцінку, проаналізувати її... – для цього і потрібен професіонал у комітеті з розвідки, – замість того, щоб цією інформацією правильно розпорядиться, замість цього була негайно дана команда скасування операції, яка (ця команда – ред.) призвела до надзвичайно тяжких наслідків".

  Бутусов наголосив, що це не є ексцесом виконавця, а це абсолютно системний хід.

  "Ми не знаємо зараз точно, хто саме телефонував до Білорусі. Ми можемо здогадуватися, коло підозрюваних доволі вузьке. Наше завдання, завдання народу України – для того, щоб влада, якщо вона дійсно захищає інтереси України, діяла професійно, щоб у нас ситуація в країні не розігрівалася, як це було в Сполучених Штатах у разі Вотергейту. Адже президент Ніксон був змушений піти достроково у відставку під загрозою імпічменту, бо він брехав, бо його впіймали на обмані. Замість того, щоб розслідувати скандал за участю спецслужб, він намагався покривати правопорушників. І це коштувало Ніксону посади", – сказав журналіст.

  І продовжив: "Так от, наше завдання зараз – щоб президент України, якщо він справді серйозно, якщо його партія дійсно серйозно захищають інтереси України, якщо це не гра під тиском Байдена, під тиском скандалу нашого "Вагнергейту", якщо це не гра вимушена, якщо це усвідомлені дії, то президент зобов'язаний припинити ховати голову в пісок, а виступити з цього приводу, взяти на себе відповідальність за цей провал, оскільки все це було в його кабінеті, все це результат його рішень, почати розслідування і встановити, хто саме з учасників цієї наради в його кабінеті телефонував до Білорусі, хто зрадник. Президент – а це його відповідальність – зобов'язаний сказати нам: хто зрадив українські спецслужби під час війни? Таке зрадництво не має прощення. Тому ми маємо почути від держави реальні дії, а не слова".

  Бутусов наголосив, що не просто потрібно, щоб сказали, хто це зробив. Ця людина мусить піти під суд і вона має отримати максимальний термін покарання, який тільки є в Україні, переконаний журналіст.

  "Ця людина має сидіти у в'язниці. Недостатньо просто їй сказати. Президент зобов'язаний провести розслідування. Це не опція, він зобов'язаний знайти зрадника і він зобов'язаний його максимально суворо покарати. Якщо він, звичайно, збирається бути президентом", – резюмував Бутусов.

  Нагадаємо, мовиться про ймовірну спецоперацію українських розвідників із затримання 33 російських найманців-терористів, більшість з яких вчинили злочини на Донбасі. Вони прибули до Білорусі, щоб дестабілізувати обстановку напередодні президентських виборів. Після наради в Офісі президента хтось злив інформацію про операцію білоруським або російським спецслужбам, тож затримання зірвалося. 14 серпня Білорусь видала Російській Федерації 32 бойовиків ПВК "Вагнер", проігнорувавши запит України на їхню екстрадицію. Чинна українська влада заперечує існування "вагнерівської спецоперації".

  Як повідомляв 5.ua, комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки ще у вересні 2020 року рекомендував Верховній Раді винести проєкт постанови про створення ТСК щодо розслідування справи вагнерівців у зал засідань для голосування. Але слідчу комісію досі так і не створили.

  Попередній матеріал
  Туреччина змінює правила в'їзду для туристів
  Наступний матеріал
  Українська компанія нарощує інженерний штат і набирає розробників софту для авіаіндустрії на базі штучного інтелекту
  Loading...

  Що вигадають антикризові менеджери ОПУ до прем'єри "Вагнергейту" на Netflix – "Час Ч"

  У Раді планують створити ТСК щодо зриву спецоперації із затримання вагнерівців – вимоги опозиції

  Справа про Харківські угоди має відволікти увагу від "Вагнергейту" – депутат

  "Їм доплачували за кожного вбитого українця": Турчинов розповів, хто такі вагнерівці і як вони воювали на Донбасі

  Росія на Донбасі відпрацьовувала технологію участі у війні найманців із приватних компаній – Турчинов

  Розслідування Bellingcat у справі вагнерівців: як відбувся візит журналістів в Україну