Президент-утікач Віктор Янукович
Президент-утікач Віктор Янукович politeka.net

Британський суд відклав рішення у справі "боргу Януковича"

  Читайте по-русски
  Слухання стосовно остаточної апеляції у Верховному Суді проводилось чотири дні колегією у складі п’яти суддів

  Верховний Суд Сполученого Королівства 12 грудня завершив слухання остаточної апеляційної скарги щодо заяви Росії про винесення рішення проти України у порядку спрощеного провадження у судовій справі стосовно єврооблігацій на суму $3 млрд, які нібито були випущені Україною у грудні 2013 року. Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

  14 вересня 2018 року англійський Апеляційний суд постановив, що рішення судді першої інстанції пана Блера проти України про задоволення заяви Росії про розгляд справи у порядку спрощеного провадження було хибним і повинно бути скасовано, нагадали у міністерстві.

  Апеляційний суд постановив, що аргументи захисту України щодо примусу, які ґрунтувалися на погрозах та актах агресії Росії проти України протягом 2013 року і в подальшому, які, як заявляє Україна, змусили її укласти договори щодо російських єврооблігацій, можуть бути розглянуті в англійському суді та мають бути розглянуті у повному обсязі у публічному судовому порядку. Апеляційний суд також постановив, що якби ця справа не підлягала розгляду в англійському суді, провадження слід було б зупинити, оскільки за таких обставин Україна не мала б змоги скористатися своїм основним правом на справедливий судовий розгляд її аргументів захисту.

  "Росія, не бажаючи піддавати свої дії щодо України ретельному публічному розгляду у справедливому та неупередженому англійському суді та відхиливши пропозицію України погодитись на розгляд усіх засадничих питань міжнародного права, що існують між двома державами, у Міжнародному суді ООН, оскаржила вищезазначене рішення Апеляційного суду до Верховного Суду. Україна рішуче заперечує проти аргументів апеляції Росії та своєю чергою оскаржує деякі аспекти рішення Апеляційного суду, щодо яких вона не досягла успіху", – повідомили у Мінфіні.

  Слухання стосовно остаточної апеляції у Верховному Суді проводилось чотири дні колегією у складі п'яти суддів. За результатами слухання, судді повідомили, що винесення рішення відкладається на більш пізню дату. Результати остаточної апеляції щодо заяви Росії про винесення рішення у порядку спрощеного провадження будуть оголошені після проголошення Верховним Судом свого рішення, що станеться, імовірно, у 2020 році.

  Як повідомляв 5.UA, сторона захисту президента-втікача просить скасувати рішення суду першої інстанції, тобто визнати Віктора Януковича невинним.

  Дивіться фотогалерею за темою: 

  Елітну квартиру Януковича на Оболоні передали в управління АРМА: як вона облаштована – фото

  /
  /
  /
  /
  /
  /

  Попередній матеріал
  Екологічне лихо в Криму: море затягло нафтопродуктами
  Наступний матеріал
  Корупціонер на чолі Антикорупційного бюро: очільника НАБУ Ситника суд визнав винним у правопорушенні
  Loading...

  "Це затягування": як суд розглядав апеляційну скаргу на вирок Януковичу про держзраду (оновлено)

  Справи Майдану під загрозою: як їх передають мало не в руки чиновнику уряду Януковича – "Спостерігач"

  Апеляційний суд почав розгляд скарги адвокатів Януковича на вирок щодо держзради (оновлено)

  Гриценка затримали за те, що він забрав кошти Януковича на користь держави – адвокат

  ГПУ допитувала ексміністра юстиції Лукаш більш як дві години – включення

  Український закон про люстрацію порушив права чиновників часів Януковича – ЄСПЛ