NLAW
NLAW Facebook / Юрий Бутусов

Британія розпочала поставки в Україну гранатометів NLAW для бою в місті, які є одними з найкращих у світі – Бутусов

  Читайте по-русски
  Зазначається, що це засіб якісного посилення для професійно підготовленої легкої піхоти

  Військово-транспортна авіація Великої Британії розпочала поставки в Україну великої партії найсучаснішого протитанкового озброєння із запасів британської армії. Зазначається, що це засіб якісного посилення для професійно підготовленої легкої піхоти. Про це повідомляє у Facebook журналіст Юрій Бутусов.

  "За даними джерел "Цензор.Нет", військово-транспортна авіація Великої Британії почала поставки в Україну великої партії найсучаснішого протитанкового озброєння із запасів британської армії. Як з'ясувалося, Велика Британія постачає в Україну новітню зброю – один із найкращих у світі одноразових протитанкових гранатометів NLAW з калібром гранати 150 мм, ідеальна зброя для бою в місті та поразки будь-яких типів російських танків", – мовиться в повідомленні. 

  Як розповів Бутусов, NLAW має цілий комплекс переваг:

  • NLAW – це "Джавелін" для коротких дистанцій, який вражає ціль за технологією "вистрілив і забув". Оператор дивиться в комп'ютеризований приціл Trijicon TA41 NLAW 2.5×20, позначає ціль, чекає захоплення і тисне на спуск, а розрахунок попередження, траєкторію польоту і поправки на вітер приціл програмує сам. Приціл оптичний, лазерного далекоміра немає, і система виявлення опромінення гранатометника не помітить. 
  • Короткий час реакції. Згідно з даними на сайті розробника Saab, з моменту включення до моменту захоплення цілі та пуску вистачить щонайбільше 5 секунд.
  • Гранатомет для стрілянини саме із закритих приміщень, через укриття, з верхніх поверхів будівель або підвалу. Це важлива відмінність від звичайних радянських та російських гранатометів. Реактивний струмінь не завдасть шкоди оператору, який зможе вибирати надійні укриття в закритих приміщеннях, стріляти навіть якщо підлога або стеля розташовані близько, що має важливу значущість для боїв у місті. Гранатомет одноразовий – це дозволяє оптимізувати вагу – 12,5 кг, з ним можна швидко пересуватися;
  • Максимальна дальність прицільної стрільби – для старих модифікацій 600 метрів, для нових – 800 метрів. Точність майже 100%. Мінімальна дальність пуску – 20 метрів;
  • У гранатомета два режими стрільби. Для ураження танків включається режим атаки зверху – ракета пролетить за метр над точкою прицілювання, заряд здетонує, щоб вразити танк згори. Як стверджує виробник, тандемна бойова частина проб'є 500 мм броні. А для ураження легкоброньованих цілей або стін будівлі вмикається режим прямої атаки. І тоді бойова частина здетонує миттєво при контакті;
  • NLAW має термін придатності 20 років, жодних регламентних робіт не потрібно, приціл закріплений жорстко. Підготовка проста, зброя нескладна; 
  • NLAW – це не витратний засіб типу РПГ-26 – це дорога зброя для ближнього бою. Це засіб якісного посилення для професійно підготовленої легкої піхоти, яка веде бій у місті. Британське Міноборони надало Україні свою найкращу зброю для контактних міських боїв.

  Як повідомляв 5.UA, Велика Британія надасть Україні легкі протитанкові системи.

  Нагадаємо, заступниця держсекретаря Вікторія Нуланд повідомила, що США підготували 18 різних сценаріїв відповіді на повномасштабне вторгнення Росії на територію України.

  Кілька днів тому розслідувачі CIT повідомили, що Росія перекидає ешелони з танками, "Градами" та "Ураганами" на захід країни. Імовірно – до кордонів України. Разом із технікою відбувається перекидання особистого складу, утім їхню чисельність дуже складно визначити.

  Читайте також: країни Балтії закликають збільшити військову присутність НАТО на своїх територіях.

  Попередній матеріал
  На оновлення обладнання Північного ГЗК спрямували понад 300 млн грн
  Наступний матеріал
  Політичне зведення рахунків, яке ослаблює Україну – західні ЗМІ про справу щодо Порошенка
  Loading...
  У Німеччині запевняють, що не забороняли Британії везти Україні зброю через свою територію

  У Німеччині запевняють, що не забороняли Британії везти Україні зброю через свою територію

  Велика Британія надасть Україні легкі протитанкові системи

  Велика Британія надасть Україні легкі протитанкові системи

  Переслідування Порошенка: посли G7 закликали владу не провокувати внутрішній розкол в Україні

  Переслідування Порошенка: посли G7 закликали владу не провокувати внутрішній розкол в Україні

  Лондонський зоопарк розпочав щорічний перепис своїх мешканців

  Лондонський зоопарк розпочав щорічний перепис своїх мешканців

  "У цій війні не буде переможців": ядерна п'ятірка держав оприлюднила спільну заяву

  "У цій війні не буде переможців": ядерна п'ятірка держав оприлюднила спільну заяву

  Монетний двір Британії випустив монети до платинового ювілею правління Єлизавети II

  Монетний двір Британії випустив монети до платинового ювілею правління Єлизавети II