Фото з сайту "Радіо свобода"

Братиславський процес: на саміт ЄС вперше за 43 роки не приїхали представники Британії

Учасники саміту обговорювали майбутнє Євросоюзу без Великої Британії та подальший план дій

На неформальному саміті ЄС, що проходить днями у Братиславі наразі обговорюють майбутнє Євросоюзу без Великої Британії. У Словаччині зібрались лідери 27 європейських держав. Утім, вперше за 43 роки на саміті немає представників Лондона.

Як зазначається, нову стратегію існування Євросоюзу вже без Великої Британії назвали Братиславським процесом. Таку назву виголосив прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Він заявив, що сподівається на плідну співпрацю на полях саміту та успіхи щодо розроблення плану подолання ризиків та наслідків Brexit.

"Я сподіваюся на чесне та відверте обговорення проблем, з якими нині стикається Євросоюз. Думаю, до кінця дня ми визначимося з тими питаннями, над якими працюватимемо упродовж наступних шести місяців і дамо старт Братиславському процесу. Ми повинні продемонструвати єдність та згуртованість", - зазначив Фіцо.

www.euronews.com

Крім того, про кризу Євросоюзу заявила і канцлер Німеччини Ангела Меркель. Вона назвла ситуацію в ЄС критичною. Меркель також зазначила, що, на її думку, братиславська зустріч не дасть миттєвих результатів, але саме цей саміт може визначити нові шляхи розвитку Європи.

"Ситуація - критична, і один саміт не розв'яже всі проблеми, з якими стикається Європа. Але ця зустріч покаже, що ми можемо поліпшити внутрішню та зовнішню безпеку, краще боротися із тероризмом, співпрацювати в оборонній галузі, питаннях розвитку та створення нових робочих місць. Я очікую обговорення щодо розвитку галузі цифрових технологій, яка є дуже перспективною для молоді", - повідомила вона.

Фото з сайту "Радіо свобода"

Обговорювалося і питання євроінтеграційних прагнень Києва. Як повідомив президент Європарламенту Мартін Шульц, питання безвізового режиму з ЄС для громадян України може бути внесене на розгляд Європарламенту вже на жовтневій сесії.

Також  європейські лідери говорили про подолання міграційної кризи, зменшення безробіття та стабілізацію економіки ЄС.

"Ми маємо бути впевнені у своєму майбутньому. Для цього і розпочинаємо Братиславський процес. Він складається з трьох простих речей, які дозволять нашим громадянам знову повірити в Європейський Союз: безпека, стабільна економіка і нові робочі місця, а головне – ми маємо дати молоді надію на майбутнє. Це і є дорожня карта Братиславського процесу", - заявив президент Франції Франсуа Олланд.

Варвара Міранкова, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Романюк: На сьогодні 2/3 нападів на журналістів здійснюють звичайні люди
Наступний матеріал
Генасамблея ООН: Україна ініціює розгляд нової резолюції щодо прав людини в Криму – постпред
Теги:
Loading...
Ялтинська європейська стратегія у Києві: "5 канал" зібрав головні меседжі та виступи учасників

Ялтинська європейська стратегія у Києві: "5 канал" зібрав головні меседжі та виступи учасників

Великі надії, патруль гелікоптерів та криза ЄС: у Братиславі стартував неформальний саміт глав Євросоюзу

Великі надії, патруль гелікоптерів та криза ЄС: у Братиславі стартував неформальний саміт глав Євросоюзу