саміт глав Євросоюзу_Братислава 5 канал

Великі надії, патруль гелікоптерів та криза ЄС: у Братиславі стартував неформальний саміт глав Євросоюзу

Основна тема саміту - Brexit та майбутнє Європи на тлі цих подій

У Братиславі стартував неформальний саміт глав держав Європейського Союзу. На подію до Словаччини приїхали представники 27 країн. Лідери зустрілися у Братиславському Граді – стародавньому замку в центрі столиці. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу".

Як зазначається, наразі лідери вже завершили першу сесію обговорень і вирушили на ланч. Упродовж дня дипломати мають обговорити найактуальніші проблеми, з якими нині стикається Євросоюз. Це, звичайно, і питання міграційної кризи та квот на прийом мігрантів.

Крім того, лідери країн обговорять протидію тероризму, зменшення безробіття, стабілізацію європейської економіки та тіснішу співпрацю між європейськими державами.

Зазначимо, що основна тема саміту – вихід Великої Британії зі складу Євросоюзу. Отже, лідери хочуть розробити план щодо подолання наслідків Brexit та майбутнього Європи після цієї події.

"Я сподіваюся на чесне та відверте обговорення проблем, з якими нині стикається Євросоюз. Думаю, до кінця дня ми визначимося з питаннями, над якими працюватимемо упродовж наступних шести місяців, і дамо старт Братиславському процесу. Ми повинні продемонструвати єдність та згуртованість", - заявив прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо.

Крім того, президент Франції Франсуа Олланд підкреслив: "Ми маємо бути впевненими у своєму майбутньому. Для цього і розпочинаємо Братиславський процес. Він складається з трьох простих речей, які дозволять нашим громадянам знову повірити в Європейський Союз: безпека, стабільна економіка і нові робочі місця, а головне – ми маємо дати молоді надію на майбутнє. Це і є дорожня карта Братиславського процесу".

Зазначимо, що сьогодні, у день саміту, Братислава вжила додаткових заходів безпеки. Так, від самого світанку на кілька годин закрили аеропорт, де зустрічали європейських високопосадовців. У місті також чергують тисячі поліцейських. Крім того, мобілізували військових. Повітряний простір над Братиславою патрулюють гелікоптери, а на дахах будинків чергують снайпери.

Як повідомлялося, канцлер Німеччини Ангела Меркель, коментуючи питання ЄС, заявила: "Ми знаходимося в критичній ситуації".

Попередній матеріал
В Узбекистані висунули першого кандидата у президенти
Наступний матеріал
У Луцьку під час конвоювання втік "хитрий" в'язень: по місту оголошено план перехоплення "Сирена"

Єврокомісар: "Відносини між Україною та ЄС - це постійний марафон, в якому треба рухатися вперед"

Туск: ЄС перегляне відносини з РФ вже у жовтні

В ЄС назвали необхідну умову для отримання чергового траншу у €600 млн

Порошенко зустрівся з послами G7 та країн ЄС: подробиці перемовин