Брати Капранови
Брати Капранови 5 канал

Брати Капранови: "Спочатку людей переконали, що Донецький – це окремий російський регіон, а вже потім туди зайшли війська РФ"

Читайте по-русски
Письменники переконані, війна починається в інформаційному просторі і книжка – один із елементів інформаційної війни

У "Рандеву" на "5 каналі" письменники, видавці брати Дмитро та Віталій Капранови висловили свою думку, чи варто дозволяти ввезення російських книг в Україну.

Брати Капранови вважають, що потрібно повністю заборонити ввезення в Україну саме розважальної російської літератури. 

Віталій Капранов сказав: "Справа в тім, що в держави зараз є всі можливості, щоб українська книга процвітала. У нас є ціла інституція – Інститут книги, яка має бути лобістом. Є Держтелекомрадіо, в якого є можливість не допускати російську масову книжку на ринок. Книжка – вона не вся однакова. Є книжка для розваги, є для роботи, є для навчання. Так що саме оцей сегмент, який для розваги, він якраз і витісняє українську книгу. Це ж не наукові роботи витісняють, а саме оцей елемент розваги. І у держави є два важелі: Держтелекомрадіо, де вони аналізують, можна книжці в'їжджати. От хай вони проаналізують і скажуть, що розважальну російську літературу ми не пускаємо. От цінну – так, а розважальну ми і тут надрукуємо... Війна у нас".

Вони також пояснили, чому важливо, щоб в Україну завозили якомога менше російського контенту.

"Говорим про дивні речі. У нас Росія-агресор окупувала частину території, а можемо отак всерйоз говорити: "А нам треба інформаційний продукт із держави-агресора, чи не треба. Друзі, війна починається в інформаційному просторі. Спочатку людей переконали, що Донецький – це окремий російський регіон, а вже потім туди зайшли російські війська. Спочатку переконали, що Крим – це не Україна, тих, хто живе в Криму, а потім вже його забрали. Що ви хочете, щоб у нас забрали наступного разу? Давайте пустимо сюди їхні книжки, телеканали, радіо, танки, ми ж вільні люди", – говорить Дмитро Капранов.

А Віталій Капранов додає: "Книжка ж – такий само елемент інформаційної війни, як будь-яка інша річ. І зараз у стані війни категорично треба все це діло перекрити".

Як повідомляв 5.UA, 9 листопада під Кабміном вимагали звільнити Шкарлета і повернути ЗНО з української літератури

Попередній матеріал
"Із найменшою втратою за весь час": 24-та мехбригада імені Данила Галицького повернулася на Львівщину
Наступний матеріал
Антимайданівські клоуни та інші "раби, підніжки, грязь Москви" – "Час Ч"
Loading...