5 канал

БПП і "Народний фронт" спробують створити коаліцію на двох

Спробувати обійтися без "Батьківщини" дві найбільші фракції вирішили після того, як чергові переговори з Юлією Тимошенко завершилися  нічим

Щоб позбавити Юлію Тимошенко у майбутній коаліції "золотої акції" - права ставити ультиматуми й вимагати задоволення власних амбіцій за голоси "Батьківщини" у парламентській більшості, "Блок Петра Порошенка" та "Народний Фронт" намагаються власними силами назбирати 226 необхідних голосів, тож запрошують до своїх лав позафракційних депутатів. Першу таку заяву на засіданні сьогодні зачитав головуючий.

І поки народні обранці обмірковують цю пропозицію, колеги з "Батьківщини" та "Радикальної партії" вже називають їх тушками.

Першою ластівкою стала позафракційна, а до того - депутат-списочник від "Самопомочі" Ірина Суслова. Новий член президентської фракції каже, що на неї ніхто не тиснув, і пояснює, чому вирішила увійти до БПП.

"Для того, щоб можна було не допустити реваншу, який очікується, треба об’єднуватися. І друге, що мене спонукало - це коаліція, голосування за прем'єра, новий уряд  і в цілому брати на себе відповідальність. Ніхто нікого не вмовляв", - запевняє Суслова.

Спробувати обійтися без "Батьківщини" дві найбільші фракції вирішили після того, як чергові переговори з Юлією Тимошенко завершилися  нічим, розповідає Сергій Лещенко з Блоку Петра Порошенка.

Риторику вчорашніх партнерів по коаліції Юлія Тимошенко називає провокацією і обіцяє й надалі наполягати на своїх вимогах.

Між тим, "Народний фронт" все ще чекає у коаліції і "Батьківщину", і "Самопоміч", і радикалів. Утім голова фракції не виключає й варіант коаліції на двох.

У кулуарах називають з десяток прізвищ, яким уже зробили пропозицію відмовитися від статусу позафакційних. У фракціях, без яких спробують обійтися в коаліції, по-різному оцінюють потенційну нову більшість.

"До нас знову можуть повернутися ті часи, коли ми говорили про тушки і тушкизацію. Я хотів би нагадати рішення КС від 2008 року, який прямо каже - за списком якої партії обраний, у тій фракції мусиш бути. Якщо входиш до іншої фракції - порушуєш конституцію і стаєш тушкою", - зазначив нардеп від "Батьківщини" Іван Крулько.

"Дуже важливо, щоб коаліцію і уряд сформували ті, які реально приймають рішення, щоб люди бачили, що ті, хто приймають рішення, несуть відповідальність. Якщо це буде дві фракції - нехай це буде дві фракції", - сказала заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

Нині згідно з сайтом парламенту, "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт" на двох налічують 220 народних депутатів.

Тим часом, як повідомляв 5.ua, у БПП прогнозують, що нова коаліція буде представлена вже завтра вранці 

Попередній матеріал
Кремль прямо керує окупованими районами Донбасу – повний текст розслідування Bild
Наступний матеріал
В машину Парасюка кинули гранату - нардеп (оновлено)
Теги:
Loading...

У БПП прогнозують, що нова коаліція буде представлена вже завтра вранці

Нардеп: Не все в меморандумі з МВФ тотожне коаліційній угоді

У Раді обговорили створення нової коаліції

Тимошенко назвала умову, за якої "Батьківщина" увійде до коаліції

"Радикальна партія" офіційно вийшла з коаліції

БПП, "Народний фронт" та "Батьківщина" можуть створити нову коаліцію