Борис Нємцов презентував у Києві заборонену в Росії книгу про Путіна

  Російський опозиціонер Борис Нємцов - сьогодні був у Києві. Сюди він приїхав, аби презентувати свою нову книгу "Путін. Підсумки".
  Ольга Бондаренко, 5 канал: "Нація вимирає, парламенту не існує, стратегічні ядерні сили деградували - такі наслідки 8-річного президентства Володимира Путіна описує ця книга. У Росії тираж заборонено".

  "Путін. Підсумки". Гучна назва для брошури на сімдесяти сторінках. У дванадцяти главах ретельно описується, який негідник президент Путін, і як за його часів занепала велика Росія - а надто, розвиток у ній демократії. Претензії традиційні: корупційність влади, дружба президента з олігархами, омана населення. У ролі критиків Путіна - колишні урядовці, а нині опозиціонери Борис Нємцов та Володимир Мілов -колишній заступник міністра енергетики. Кажуть, на створення книги з непопулярною серед росіян критикою президента наштовхнуло бажання відкрити співвітчизникам очі - і розвіяти нарешті путінський міф. 

  Борис Нємцов: "Есть такая офицальная пропаганда в России, что Путин - это сила, мощь.Мы решили написать про настоящие итоги правления Путина, а не про те, которые с утра до вечера толдычат на центральніх российских телеканалах".

  Чому ж презентувати критику власного президента подалися аж до Києва, чесно зізналися не одразу. Спершу затягнули вже підзабуту пісню про братську любов і дружбу народів, та потім випалили, як на духу: хочуть розповісти, що в Україні все не так погано. Бо в Росії гірше.

  Борис Нємцов: "Есть иллюзия, в том что и здесь, в Украине, - что у нас, в России порядок - Путин, Медведев и т.д., а здесь - хаос, бардак, безобразие. И вообще, все уже осточертели. И что лучше уж русский порядок, чем постоянные выяснения отношений между Юлей и двумя Викторами. Нет. Вот мы считаем, что, лучше уж пусть выясняют отношения, чем тихо воруют и грабят страну".

  З 5 тисяч виданого накладу до України привезли лише 50 - роздати журналістам. Хоча, після того, як в Росії книгу заборонили взагалі, й під страхом продають в одному єдиному кіоску, автори не виключають можливості надрукувати її у нас - та ще й українською мовою. А поки-що, серед братів-росіян проводитимуть роз`яснювальну роботу: автори презентуватимуть книгу у 10-х російських містах. Чому російські опозиціонери наважилися видати книгу проти Путіна лише під кінець його правління - тактовно змовчали.

  Ольга Бондаренко, Ілля Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.73Мб)
  Попередній матеріал
  У Києві відзначили День дитячої книги (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Репортаж про враження людей, які зустрічалися з Бушем у Києві (ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...