5 канал

Семенченко вдається до маніпуляцій та брехні у заявах про блокаду ОРДЛО – аналіз експертів

З п'яти проаналізованих заяв нардепа – три були неправдивими, одна виявилася правдивою і ще одна мала маніпулятивний характер

Народний депутат України Семен Семенченко оперує неправдивою та маніпулятивною інформацією у своїх публічних виступах щодо торгової блокади на Донбасі. Такий висновок зробили експерти проекту "Дослівно", проаналізувавши інтерв'ю Семена Семенченка на українських телеканалах та виступ народного депутата під час прямої трансляції у Facebook.

Для аналізу експерти відібрали кілька фактів, на які спирався Семен Семенченко. З п'яти проаналізованих заяв нардепа – три були неправдивими, одна виявилася правдивою і ще одна мала маніпулятивний характер.

"Українцям надзвичайно важко розібратися у ситуації з блокадою, тому їх дуже легко ввести у оману. Тим більше, коли неправдиві заяви поширює людина, яка є безпосереднім учасником та певною мірою ініціатором цього процесу. Хоча політики мали б розуміти, наскільки важливо зважено підходити до таких надчутливих тем", – наголосив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Аналіз заяв Семенченко про блокаду
Аналіз заяв Семенченко про блокадуКВУ

Аналіз заяв Семена Семенченка:

 1. "Ніхто з нами переговори не веде і вести не збирається"
  Неправда
  Ще на початку лютого голова Донецької адміністрації Павло Жебрівський приїхав до блокувальників на залізничний переїзд біля Бахмута. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував протестувальниками зустрітися.
 2. "Україна досі не готова відмовитися від поставок енергоносіїв з ОРДЛО"
  Правда
  За словами голови уряду Володимира Гройсмана, в середньостроковій перспективі в України немає альтернативи антрацитному вугіллю, яке видобувають на окупованій території Донбасу.
 3. "За 3 роки уряд нічого не зробив для нашої енергозалежності від Росії"
  Неправда
  Україна різко збільшила долю атомної енергетики в загальному енергетичному балансі. Її доля стрімко наближається до 60%. Це мільйони тонн вугілля, якого більше не потребує Україна. Також Україна має домовленості з польськими та китайськими партнерами щодо модернізації енергогенеруючих компаній.
 4. "Я не один з організаторів блокади. Я депутат, який здійснює депутатський контроль. Вся ініціатива належить ветеранам"
  Маніпуляція
  Семен Семенченко один з перших оголосив про початок торгівельної блокади. Депутат із перших днів перебував на блокпостах, де відбувається блокування залізничного сполучення між Україною та окупованою територією. Часто виступає від імені усіх учасників.
 5. "Ніяких передумов для віялових відключень немає. Це все брехня"
  Неправда
  Через блокування поставок енергетичного вугілля виникла загроза відключення опалення в Сумах, Краматорську, Києві та інших містах. Тому уряд запровадив надзвичайні заходи в енергетиці.

Нагадаємо, журналіст Сергій Щербина у студії "5 каналу" озвучив, хто стоїть за блокадою ОРДЛО.

Попередній матеріал
Кабмін має намір завтра ухвалити рішення про порядок ввезення-вивезення товарів із зони АТО
Наступний матеріал
У Вінниці в косметологічному центрі розірвалась бойова граната – фото та відео

На учасників блокади ОРДЛО здійснено напад, затримано 37 осіб – Аброськін

Кабмін має намір завтра ухвалити рішення про порядок ввезення-вивезення товарів із зони АТО

Вугілля з українських надр не може і не буде предметом шантажу й тиску на Україну – Гройсман

Гройсман закликав організаторів блокади Донбасу спільно боротися з контрабандою на лінії розмежування

Тука: Рішення РНБО про розблокування постачань вугілля з Донбасу є, але застосовувати силу ніхто не хоче

Уряд України має чіткий план відновлення енергонезалежності – Гройсман