Російські найманці
Російські найманці фото informnapalm.org

Білорусь віддала 32 "вагнерівців" Росії: якою була реакція української влади

Читайте по-русски
Ситуацію прокоментували в Офісі президента, МЗС, РНБО та Офісі генпрокурора

Україна з прикрістю сприймає рішення Білорусі передати Росії затриманих членів приватної військової компанії "Вагнера". Так в Офісі президента Зеленського відреагували на повернення "вагнерівців" до Росії.

"Україна з прикрістю сприймає рішення Республіки Білорусь передати Росії раніше затриману групу осіб, які належать до приватної військової компанії "Вагнера". Безумовно, Республіка Білорусь – незалежна держава з власною позицією, але українська сторона очікувала більш юридично коректного й зваженого рішення", – йдеться у повідомленні ОПУ.

Відреагували на повернення "вагнерівців" до Росії й у вітчизняному Міністерстві закордонних справ. Там наголосили – Київ очікував, що Мінськ таки прийме рішення видати найманців українській стороні.

"Ми обурені тим, що президент дружньої нам держави звинувачує українців у дестабілізації ситуації в Білорусі. Цьому немає жодних доказів. Тоді як докази участі у терористичній діяльності 28 найманців ПВК "Вагнера", затриманих у Білорусі, є. І вони були детально викладені у запитах про видачу, які українська сторона направила до Мінська – щоб злочинці понесли справедливе покарання. Натомість "вагнерівці", з благословення білоруської влади, повертаються в РФ. Щоб і надалі здійснювати злочини на території суверенних держав", – зауважили у МЗС.

Повернення білоруською владою "вагнерівців" до Росії – це не дружній крок по відношенню до України, який негативно позначиться на відносинах Києва та Мінська. Так на рішення відпустити найманців відреагував секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

"Україна знайде час і можливість, маючи доказову базу, притягувати всіх винних у скоєнні злочинів на нашій території до кримінальної відповідальності, в якій би далекій країні вони не переховувалися", – наголосив він.

Україна продовжить заочне притягнення до відповідальності найманців з групи "Вагнера" – попри те, що Білорусь видала їх Росії. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" заявив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

Він запевнив, що Україна має достатньо доказів участі бойовиків у складі незаконних формувань на Донбасі: "Ми будемо залучати їх до кримінальної відповідальності на національному рівні, використовуючи механізм заочного правосуддя. Адже підозра в них уже є.

Про те, що Білорусь віддала "вагнерівців" Росії – напередодні повідомили на сайті Генпрокуратури РФ. До країни-агресора передали 32 раніше затриманих під Мінськом бойовиків. Ще один громадянин Росії залишився в Білорусі, оскільки має подвійне громадянство. Це означає, що найманців, які воювали за незаконні збройні формування так званих "ДНР" і "ЛНР" – не екстрадують до України. Попри те, що тут їм вже обрали запобіжні заходи.

Нагадаємо, 29 липня внаслідок спецоперації в Білорусі затримали 33 терористів російської приватної військової компанії "Вагнера". Щонайменше 14 з них раніше були помічені на українському Сході, на боці російських терористичних формувань. Четверо – уродженці Донецька, Луганська та Слов'янська. Проти бойовиків відкрили кримінальну справу, їм закидають підготовку теракту.

Попередній матеріал
Економічний тиск проти диктатури: чи допоможуть білорусам санкції ЄС – "Копійка до копійки"
Наступний матеріал
Венедіктова підписала подання про тимчасове відсторонення одіозного судді Павла Вовка
Loading...