5.ua

Більдт: Угоду про асоціацію з ЄС можна підписати до кінця тижня [відео] (оновлено)

  Українське питання - одне з основних на саміті. Про нього говорять усі учасники. Усупереч недільній заяві Штефана Фюле про замороження переговорів, міністри заявляють - двері в Євросоюз лишаються відчиненими. І наголошують - будь-яке зовнішнє втручання в українську політику, зокрема північних сусідів, є неприпустимим.

  Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції: «Ми готові підписати угоду в будь-який час. Але відповідне  рішення має ухвалити президент України, Віктор Янукович. Поки ми бачимо, що він каже одне, а робить зовсім інше. Янукович посилає одного із віце-прем’єрів до Брюсселя з порожніми балачками, а потім у Києві заявляє зовсім протилежне... Якби він, скажімо, завтра зробив однозначну заяву, ми би могли підписати угоду вже до кінця тижня».

  Вільям Гейг, голова МЗС Великої Британії: «Двері ЄС залишаються відчиненими для українців. Але поки вони чи то не хочуть, чи то не можуть увійти в них. Це рішення приймати їм, але треба, щоби вони мали можливість його ухвалювати самостійно, без зовнішнього тиску».

  Франс Тімерманс, голова МЗС Нідерландів: «Гадаю, базувати зовнішню політику на твітах пана Фюле – не дуже розумно... Нехай Україна сама вирішує, чого хоче, а не стає іграшкою у змаганні "хто впливовіший". Ясно, чого хоче український народ. Він хоче свободи, можливості вибору. Я не вважаю, що Україні потрібні ексклюзивні відносини з ЄС, краще – збалансовані відносини і з ЄС, і з Росією... Але не іншим країнам, не зовнішньому світу вирішувати долю України».

   

  Попередній матеріал
  Регіонали: Азаров залишиться прем’єром попри все [відео]
  Наступний матеріал
  Томбінський: суверенітет України залежить від ціни на газ і МВФ [відео]
  Теги:
  Loading...