Еміне Джапарова
Еміне Джапарова 5 канал

"Безпрецендентні речі в Україні": Джапарова розповіла про інформаційну реінтеграцію Донбасу

Спілкування з окупованими територіями, спеціалізовані газети та журнали, комунікаційні кампанії й розбудова телевеж – Україна бореться за інформаційний простір в ОРДЛО та Криму

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова розповіла про інформаційну реінтеграцію Донбасу і Криму та конкретні кроки уряду в цьому напрямі.

"По окупованій території є кілька ключових напрямів. По-перше, відновлення українського мовлення. Це технічні, інфраструктурні проекти. Зокрема, розбудова мережі веж; частот, які спеціально прораховуються для мовлення на окупованій території та оптимізації на контрольованих територіях; передавачі, антени. Тобто, це купа технічних нюансів, аби уможливити український сигнал і на контрольованих, і на неконтрольованих територіях", – розповідає Джапарова. 

Вона продовжує:

"За ці кілька років ми спромоглися (це те, що вперше; це безпрецендентні речі!) запустити чотири вежі – Карачун, Чонгар (Херсонська область), Бахмутівка (Луганська обасть), Гірник. У планах на цей рік – збільшити висоту кількох веж у Попасному та Широкому і в Каланчаку (Херсонська область). На цих вежах так само прорахувати частоти і запустити радіоефір (fm), середні хвилі, цифрове мовлення і, в принципі, аналогове мовлення на окупованій території ми теж не відключали".

Крім того, урядовці проводять спеціальні комунікаційні кампанії, що стосуються окупованих територій. 

"Дуже важливим треком є контент. По Криму, наприклад, у нас є кілька ключових дат, комунікаційних кампаній, мета яких – привернути світову увагу на те, що відбувається в Криму; консолідувати позицію українців", – каже заступник міністра. 

Ще один важливий момент, за словами Джапарової, – це спілкування з окупованими територіями.

"Для того, щоб мати контакт і через переселенців, і через КПВВ на сході країни, ми друкуємо газету "Донбас Інформ". Приблизно 250 тис. примірників щодва тижні. Це газета, яка, фактично, збирає всю інформацію з точки зору послуг, які можуть отримати мешканці окупованих територій; кампаній, які ми проводимо; новини. По Криму в нас теж є журнал, який ми системно випускаємо, – "Крим Інформ", але його головний читач – це дипломатичний корпус", – зазначає співрозмовниця. 

Більше подробиць про ці видання та їхнє значення, про цілісну систему інформаційної реінтеграції сходу та Донбасу – дізнайтеся у відео:  

Дивіться також фотогалерею: 

"Ніби вимерло все": у мережі з'явилися кадри з окупованого Донецька – ФОТО

Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/
Окупований Донецьк
/

Попередній матеріал
Шалені цифри: який бюджет прокремлівського Russia Today, а який у Мінінформполітики
Наступний матеріал
Підписання Томосу про автокефалію ПЦУ: марафон на "5 каналі" – відео