нова Тимошенко 5.ua

"Батьківщина" хоче поскаржитися Конституційному суду на голосування за прем’єра та уряд

  Юлії Тимошенко для позову не вистачає більше половини необхідних голосів

  Фракція "Батьківщина" готує подання до Конституційного суду України щодо сьогоднішніх ключових рішень у парламенті. У партії вважають призначення уряду та голосування за програму уряду неконституційними. Про це повідомляє сайт "Батьківщини" з посиланням на заяву свого лідера Юлії Тимошенко в ефірі одного із телеканалів.

  Тимошенко зазначила, що для звернення до Конституційного суду потрібно 45 підписів народних депутатів, які, з її слів, "ще не втратили честь і наполягатимуть на перегляді нинішніх антиконституційних рішень парламенту". Нагадаємо, фракція "Батьківщина" у ВРУ нараховує 19 народних депутатів.

  На думку Юлії Тимошенко, сьогодні у Раді все зробили неправильно: спочатку парламент мав затвердити склад Кабміну, потім уряд мав напрацювати програму дій разом з громадянським суспільством, профспілками, фахівцями та академічним середовищем, зробити цю програму дієвою. Далі слід було зібрати засідання уряду, проаналізувати і прийняти програму дій і лише після цього програму винести на затвердження Верховної Ради, яка мала би вивчити, обговорити цю програму і затвердити.

  "У нас – програма дій уряду на п'ять аркушів, про яку ніхто не знає, яку ніхто не читав. Навіть новий уряд її не створював і не читав, та й не обговорював. Цю програму роздали депутатам за три хвилини до голосування. Вони не встигли її відкрити, а тим більше прочитати. При цьому ця програма не проходить голосування з кількох спроб", – обурена Тимошенко. Політик нагадала, що згідно з Конституцією, якщо програма дій уряду проголосована, то рік не можна звільняти прем'єр-міністра.

  У "Батьківщині" нагадали: фракція утрималася при голосуванні за затвердження нового прем'єр-міністра та перейшла в те, що назвала "демократичною європейською опозицією". Юлія Тимошенко заявила, що фракція проголосувала проти нового уряду, бо "не може підтримати тотальну олігархізацію держави". Попри це, ВР проголосувала за новий склад уряду, запропонований Гройсманом.

  Попередній матеріал
  У нового уряду не буде навіть "медового тижня" – Березовець
  Наступний матеріал
  Парубій: Яценюк дав приклад, як має поводитися державний діяч для розв'язання кризи
  Теги:
  Loading...

  У нового уряду не буде навіть "медового тижня" – Березовець

  "Відродження" про програму нового уряду: Вони написали "поширити, поглибити, покращити ще щось"

  Фініш "прем'єріади": Україна отримала новий уряд – всі подробиці

  Німеччина чекає від нового уряду негайного продовження реформ

  Необхідно скористатися моментом, отриманим з призначенням прем'єра і уряду - європейські високопосадовці

  Рада схвалила програму уряду