Петро Порошенко
Петро Порошенко фото Європейська солідарність

Адвокати Порошенка вимагають призначити засідання суду на 17 січня

Читайте по-русски
Ілля Новіков також нагадав, що після скасування депутатської недоторканності в народного депутата відповідно до закону залишається гарантія захисту

Захист народного депутата, експрезидента Петра Порошенка просить суд призначити засідання з обрання йому запобіжного заходу на 17 січня, коли політик повернеться в Україну. Про це заявили на пресконференції його адвокати Ігор Головань та Ілля Новиков.

"Всім відомо, що Петро Порошенко прибуває в Україну 17-го о 9-й ранку. І ми знаємо – цю інформацію чомусь приховує Офіс Генерального прокурора, чомусь приховує Печерський суд – що існує ухвала про затримання Петра Порошенка з метою його доставки до суду, існує клопотання Офісу Генерального прокурора про застосування до Петра Порошенка запобіжного заходу", – повідомив Ігор Головань.

Адвокати звернулися до Печерського суду з клопотанням, посилаючись на те, що, відповідно до КПК, народний депутат має бути завчасно повідомлений про розгляд таких справ. 

"Тому ми вимагаємо від Печерського суду призначити судове засідання на 17 січня 2022 року для того, щоб забезпечити можливість Петру Порошенку по поверненні в Україну прибути до суду і взяти участь у судовому засіданні", – зазначив Головань.

"Також ми наголошуємо, що жодних підстав для примусової доставки Петра Порошенка до суду або його затримання, відповідно до закону, не існує. Тому що він перебував у подорожі за межами України, і одразу по прибутті в Україну він не тільки готовий, а й вимагає від слідчого судді призначити судове засідання і надати йому можливість у цьому судовому засіданні взяти участь", – наголосив адвокат.

Ілля Новіков також нагадав, що після скасування депутатської недоторканності в народного депутата відповідно до закону залишається гарантія захисту – це його безпосередня участь у судовому засіданні. "Це норма, яка захищає не депутата, вона захищає суспільство від того, щоб чинна влада не здійснювала політичних репресій щодо опозиції шляхом кримінального провадження", – наголошує Новіков.

"Наразі вже оголошено, що о 9-й ранку 17 січня Порошенко повертається до Жулян. Ми знаємо, що багато людей має намір його зустрічати", – говорить Новіков.

Він також зазначив, що за ті процесуальні порушення, на які Офіс президента змусив піти прокурорів, слідчих та суддів, обов’язково настане відповідальність.

"Але поки що існує можливість у наших процесуальних опонентів уникнути подальшого свавілля, принаймні не переходити певну межу. Порошенко повертається добровільно, він не в розшуку, Україна не пробує його оголосити на екстрадицію тощо", – констатував Новіков.

"Ми знаємо, що ви нахабні, свавільні, ви напевне в клопотанні про обрання запобіжного заходу напишете, що Порошенко, якщо суд не помістить його під варту, обов’язково втече за кордон. Знаючи прекрасно, що він повертається звідти, щоб відкрито з вами спілкуватися в суді і захищатися. Ви все одно так напишете, але принаймні якщо ви призначите це засідання на 17 січня, ту дату, коли Порошенко повертається, в суспільства не буде підстав вважати, що це шоу "Порошенко в кайданах", яке ви вже плануєте в Жулянах. Принаймні не буде цього ганебного шоу. А буде щось на зразок цивілізованої дискусії в судовій залі. Ми сподіваємось, що ви нас почуєте, бо якщо ні, наслідки будуть значно гіршими", – застеріг представників влади Ілля Новіков.

Як повідомляв 5.UA, адвокат Ігор Головань після засідання Печерського райсуду Києва пояснив, чому рішення про арешт майна п'ятого президента Петра Порошенка є абсолютним беззаконням і політичним переслідуванням. Народний депутат Володимир Ар'єв назвав рішення дежавю часів Януковича і нагадав про довгий "послужний список" судді.

Нагадаємо, суддю Бортницьку, яка наклала арешт на майно Порошенка, внесли в базу "Миротворця".

Крім того, американське видання Foreign Policy вважає, що переслідування Порошенка б'є по українській політичній легітимності на міжнародній арені.

Попередній матеріал
Повзуча інтервенція Росії в Казахстан і Білорусь: чи можливе відродження "совєтського Франкенштейна"
Наступний матеріал
Шмигаль анонсував підвищення пенсій для українців, старших за 70 років
Loading...
Брифінг адвокатів Петра Порошенка – Ігоря Голованя та Іллі Новікова – відео

Брифінг адвокатів Петра Порошенка – Ігоря Голованя та Іллі Новікова – відео

Адвокат Петра Порошенка Ігор Головань прийшов до ОГПУ – відео

Адвокат Петра Порошенка Ігор Головань прийшов до ОГПУ – відео

Брифінг адвокатів Порошенка та нардепів від "ЄС"

Брифінг адвокатів Порошенка та нардепів від "ЄС"

ДБР своїм дрібним саботажем вказує на незаконність переслідування Порошенка – адвокат

ДБР своїм дрібним саботажем вказує на незаконність переслідування Порошенка – адвокат

Брифінг адвокатів Петра Порошенка

Брифінг адвокатів Петра Порошенка

Адвокати Порошенка подали на Зеленського до суду з вимогою оприлюднити оригінали "плівок Бігуса"

Адвокати Порошенка подали на Зеленського до суду з вимогою оприлюднити оригінали "плівок Бігуса"