Ігор Головань
Ігор Головань Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

Адвокати Порошенка оскаржили незаконний привід в п'яти інстанціях

Читайте по-русски
Як випливає з "плівок Труби", вказівки керівництву ДБР на організацію політичних переслідувань давали керівники ОПУ, наголосив Головань

Адвокати п'ятого президента України, лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка вважають рішення про привід, ухвалені одіозним Печерським райсудом, політичними. Ба більше, надиктованими з Офісу президента Зеленського. Як заявив адвокат Порошенка Ігор Головань, "їхня юридична нікчемність очевидна і буде доведена законним шляхом" – через оскарження у щонайменше п'яти інстанціях.

"Першу заяву подано до Служби безпеки України про злочинне втручання в автоматизовану систему розподілу судових справ. Тільки таке втручання могло "розподілити" цю справу, зокрема, одіозному судді Сергію Вовку, який давно пов'язаний із поплічником Януковича Андрієм Портновим", – зазначив Головань.

За його словами, другу заяву було подано до Офісу генпрокурора, зокрема, щодо порушення слідчим ДБР територіальної підсудності. Адже, як він зауважив, місцезнаходження Бюро в Шевченківському районі доводять не тільки Google-карти, а й три судових рішення. Проте ДБР продовжує вперто ходити за потрібними ухвалами саме до Печерського суду.

Крім того, до ОГПУ було повідомлено, що ухвали Печерського райсуду винесені на основі запиту керівника неіснуючого підрозділу ДБР. Як відомо, указом президента Зеленського від початку року затверджена нова структура Державного бюро розслідувань. Відповідно "третього слідчого відділу Першого управління досудових розслідувань" – у ній немає. Тому, як наголосив юрист, "начальник" цього фантомного відділу пан Корецький не має жодних законних повноважень на жодні слідчі дії.

Ще одну заяву було подано до Вищої ради правосуддя. Як відомо, процедура судового розгляду щодо народних депутатів, передбачена в чинному КПК, вимагає особистої присутності в суді нардепа. Натомість судді Печерського райсуду ухвалювали рішення в атмосфері підвищеної секретності. А Порошенко не був повідомлений про це засідання, як того вимагає закон, тож і не був на ньому присутній.

Заяву щодо порушення принципу територіальної підсудності, а також порушення вимог КПК щодо особистої присутності народного депутата на судовому засіданні – подано і до Апеляційного суду Києва. І ще одну заяву з вимогою переглянути ухвали як неправосудні подано до Печерського суду.

Головань також звернув увагу на те, хто першим став джерелом інформації про ухвали Печерського райсуду і оприлюднив скан-копії судових рішень, – нардеп із президентської фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський.

Як випливає з "плівок Труби", автентичність яких була доведена незалежними іноземними експертами, вказівки керівництву ДБР на організацію політичних переслідувань давали керівники ОПУ, наголосив адвокат.

У "Європейській солідарності" підкреслили, що політичні переслідування в Україні є неприпустимими. А грубі порушення закону, використання правоохоронних органів для зведення політичних рахунків із лідером опозиційної партії свідчать про слабкість нинішньої влади перед внутрішніми та зовнішніми викликами і створюють загрозу національній безпеці України.

Попередній матеріал
Коронавірус в Європі: як Італія переживає спалах, панікує та які заходи вживає – репортаж
Наступний матеріал
Гончарук заговорив про іпотеку в Україні: "Щоб її виплачувати, треба торгувати наркотиками чи зброєю"
Loading...