Пусте крісло у Верховній Раді 5 канал

Аби швидше на вихід: Як нардепи напівпорожньою залою п'яту сесію допрацьовували

В останній день сесії – у депутатів порожній порядок денний. Зала – теж депутатами не рясніє

П'ята сесія парламенту завершила роботу – Рада ухвалила 106 законів і після новорічних канікул геть втратила бажання до активної роботи. Спікерові навіть довелося закривати засідання достроково, бо в залі було півтори сотні людей. Самі депутати визнали, що їх робота на більш ніж "задовільно" не тягне. На закритті сесії була і кореспондент "5 каналу".

На кінець тижня – їх дедалі менше. В останній день сесії – у депутатів порожній порядок денний. Зала – теж депутатами не рясніє. Але міністри, попри недисциплінованість парламентаріїв, таки прийшли. Традиційно на годину запитань до уряду. Але без прем'єра – в нього сьогодні день народження.

Гострих запитань до уряду небагато. Лише чергова цього тижня спроба Опоблоку – знову кивнути убік в.о. міністра охорони здоров'я. Але Уляна Супрун на контакт з депутатами не пішла. Відмовчалася.

"Уляна Супрун виконує свої обов'язки, працює з громадськістю, вона відкрита до дискусій, до визнання сильних і слабих сторін", – зазначив віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.

Решті депутатів – уже не до конфліктів. Аби швидше на вихід.

Протягом усього тижня депутати як змогли ходили на засідання і як змогли ухвалювали закони, через що в кулуарах вже почали жартувати – краще б народні обранці почали ялинку розбирати, користі від них більше було б. Закриваючи засідання, спікер вже жодного слова про дисципліну не сказав. Бо увесь тиждень лише про неї і говорив. А депутатам – все одно.

"Депутатів привчили до того, що можна не ходити – "якщо серйозний законопроект, то мене знайдуть", – пояснив нардеп від "БПП" Віктор Пинзеник.

Апарат Верховної Ради порахував: за останні 5 місяців за подекуди напівпорожньої зали – депутати змогли ухвалити сотню законів у цілому і 60 у першому читанні. Спікер подякував хоч за це. І похвалив, що гуртувалися. Як могли.

"Ми не дозволили дестабілізувати український парламент і не дозволили дестабілізувати українську державу , адже в цій війні, яку проти нас веде путін, не менші кошти ніж на фронт вкидається, щоб дестабілізувати ситуацію зсередини. Працюємо! Переможемо", – підбадьорює Андрій Парубій.

Самі ж народні обранці роботу під час п'ятої сесії оцінили як "задовільну".

"Саме головне, що ми не розпалися. Верховна Рада от-от припине існування, от-от припине приймати закони, , все одно ми прийняли мінімальну частину законів, які необхідні воюючій країні", – каже нардеп від "Народного Фронту" Юрій Береза.

"Закон про ТСК не прийняли, закон про референдум не прийняли, ЦВК не змінили, закон про обмеження депутатської недоторканності не прийняли", – розповів позафракційний Віктор Чумак.

"Цей парламент припинив рухатися вперед, він майже не приймає рішень, які є корисними. Можна похвалитися, що ми зробили електронний квиток в автобусах і метро, але це не те, чого хоче виборець", – бідкається представник "Самопомічі" Єгор Соболєв.

Зрад не було, але і перемог під час п'ятої сесії – замало, як кажуть депутати. Найближчі пару тижнів парламент не працюватиме. Наступна сесія – вже шоста у цьому скликанні – збере залу 7 лютого.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Вашингтон охопили масові протести проти Трампа – відео
Наступний матеріал
Заворушення у Вашингтоні: заарештовано 90 осіб – фото та відео
Loading...
Політолог: У парламенті реально працюють близько 50 депутатів

Політолог: У парламенті реально працюють близько 50 депутатів

Зустріч Полторака і Феллона: про що домовилися

Зустріч Полторака і Феллона: про що домовилися

Чубаров вимагає у влади змін до Конституції стосовно статусу Криму

Чубаров вимагає у влади змін до Конституції стосовно статусу Криму