5 канал

44 – цифра не остаточна: ЦВК відзвітувала про завершення реєстраційного етапу виборів президента

Окрім рекордної кількості охочих стати президентом, рекордною є й кількість спостерігачів

44 кандидати на одне президентське крісло. Рекордну кількість претендентів на посаду президента України за всі роки незалежності зареєстрували в Центрвиборчкомі.

Сьогодні, 8 лютого, в останній день реєстрації у відомстві дали прес-конференцію. Голова ЦВК Тетяна Сліпачук повідомила – півсотні претендентів відмовили в реєстрації через різні обставини, згідно з законом.

Та окрім рекордної кількості охочих стати президентом, рекордною є й кількість спостерігачів. Представники 138 організацій заявили про своє бажання долучитися до виборчого процесу в Україні. Їхня реєстрація, на відміну від кандидатів, ще триває.

Від цього року спостерігачам із Російської Федерації заборонена участь у виборах. Відповідний закон сьогодні підписав спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Проте, як повідомили у ЦВК – цифра у 44 кандидати не є остаточною. Адже хтось із них може не внести вчасно заставу у 2,5 мільйони гривень, знайдеться помилка в документах або ж і самі кандидати захочуть зняти свою кандидатуру.

"Постанов, якими відмовлено в реєстрації кандидатам, було 50. Підстави різні. Більшість підстав – це 47 постанов, в яких вона зазначена, невнесення грошової застави. Крім цього, шість кандидатів, яким було відмовлено, подавали програми, в яких були положення, спрямовані на ліквідацію незалежності України чи зміни конституційного ладу насильницьким шляхом чи порушення суверенітету чи пропаганда війни", – прокоментувала Сліпачук.

Під час засідання у ЦВК також повідомили і про останніх зареєстрованих кандидатів. Ними стали висуванець від партії "Сила Людей" Дмитро Гнап і кандидат від політичної партії "Розумна Сила" Олександр Соловйов.

Нагадаємо, президентські вибори мають відбутися 31 березня цього року.

Повний запис брифінгу голови ЦВК дивіться тут:

Попередній матеріал
Вода на городах і в хатах: у Дніпрі через потепління підтопило десятки приватних господарств
Наступний матеріал
Російське генконсульство в Харкові закидали зеленкою та яйцями

ЦВК зареєструвала перших міжнародних спостерігачів: звідки вони

ЦВК завершила реєстрацію: за пост президента України змагатимуться рекордні 44 особи

У ЦВК зареєстрували Порошенка кандидатом у президенти

ОБСЄ пропонує Україні двох російських спостерігачок на вибори – реакція МЗС

ЦВК поповнила список кандидатів у президенти 3-ма прізвищами: серед них знову Тимошенко

Список кандидатів на посаду Президента розширився – ЦВК