"Плесо"
"Плесо" Віталій Кулик / Facebook

За підтримки Кличка і Пантелеєва чиновники КМДА разом з комунальниками "розпиляли" 81,5 млн грн – Кулик

  Читайте по-русски
  За словами блогера, справа така заплутана, що розслідування в НАБУ продовжується вже другий рік

  Редакція може не поділяти позицію експерта. Відповідальність за інформацію, викладену нижче, несе Віталій Кулик.

  Блогер та політичний експерт Віталій Кулик у себе на Facebook-сторінці прокоментував ситуацію із будівництвом берегоукріпних споруд і зони відпочинку на Русанівці.

  "За підтримки мера Віталія Кличка та його профільного зама з екології Петра Пантелеєва, чиновники КМДА, за допомоги комунальників, "розпиляли" 81,5 млн грн на будівництво берегоукріпних споруд і зони відпочинку на Русанівці. На сьогоднішній момент НАБУ і САП відкрили провадження щодо фактів зловживання службовим становищем окремих чиновників", – пише блогер.
   
  І продовжує:"Виявилося, що в 2018-2019 роках КП "Плесо" і Управління екології та природних ресурсів КМДА, за кураторства зама Кличка – Пантелеєва, за рахунок бюджетних коштів ініціювали виконання робіт з будівництва берегоукріпних споруд і зони відпочинку вздовж Русанівської протоки. Хоча, згідно документів, виконанням цих робіт повинен був зайнятися забудовник сусіднього ЖК "Русанівська гавань" – "Дарницький комбінат будівельних матеріалів та конструкцій" (ДКБМК). За свої кошти, зрозуміло. Заміна забудовника на комунальний бюджет була зроблена не лише щоб "розпиляти" бюджет, але і "зекономити" тому ж забудовнику його кошти. Зрозуміло, за "дякую". Всім вигода... крім киян".

  Він стверджує, що ще на початку робіт – влітку 2018 року – до Управління з екології КМДА звернулося "Плесо" із пропозицією зробити себе ж замовником робіт з будівництва.

  "Ймовірно, Управління екології все ж задовольнило прохання КП, бо в жовтні 2018 року підприємство оголосило тендер на проведення робіт… Проте, відповіді Управління екології та природних ресурсів в матеріалах слідства немає", – зазначає експерт.

  Він уточнює, що комунальне підприємство таки уклало договір із підрядником на "кругленьку суму з бюджету".

  "Під час перевірки внутрішнім аудитом КМДА, влітку 2019 року, були встановлені порушення в діяльності КП "Плесо" на суму 41,9 млн грн та ризики бюджетних втрат на суму 49,8 млн грн. Згідно звіту за грудень 2020 року, кошторис був трохи зменшений, угода розірвана, але підряднику все ж заплатили 81,5 млн грн з бюджету", – вказує Кулік.

  За його словами, справа виявилася такою заплутаною, що розслідування в антикорупційному бюро продовжується вже другий рік.

  "Проте, як кажуть інсайдери, детективи взялися за цю "мутну" схему і доведуть справу до кінця. В будь-якому випадку, очевидно, що такі великі суми бюджетних коштів не могли б виділятися без прямої вказівки Пантелеєва і погодження самого Кличка", – резюмував політичний оглядач.

  Попередній матеріал
  В Україні хочуть скасувати пільговий проїзд у громадському транспорті – що буде натомість
  Наступний матеріал
  Суд Євросоюзу зняв з Януковича та його сина старі санкції
  Теги:
  Loading...