Кондиціонер
Кондиціонер Shutterstock

Як вибрати кондиціонер: який краще для квартири або для будинку в 2021 році

  Читайте по-русски
  Зупинимося на трьох найважливіших технічних характеристиках

  Побутові кондиціонери відрізняються від промислових і придатних для встановлення у комерційних приміщеннях. Пристрої компактніші, розраховані на меншу площу обслуговування і мають більш широкий функціонал. Функції потрібно підбирати під окремі потреби.

  Наприклад, у будинку з маленькими дітьми важливим є тихий режим роботи. Це дозволить включати техніку, коли дитина спить.

  Враховуючи суб'єктивність функціональності пристроїв, ми зупинимося на трьох найважливіших технічних характеристиках – потужність обладнання, енергоефективність і особливості роботи в режимі нагріву повітря.

  Потужність обладнання

  Потужність визначає, яку площу кондиціонер зможе ефективно охолоджувати. Щоб техніка справлялася із завданням, потрібно провести попередній підрахунок. Для розрахунку використовуйте таку формулу:

  Ap = Av + Am + At

  Ap – це і є розрахункова потужність роботи;

  Av – потужність, яка знадобиться для охолодження приміщення конкретного розміру і рівня проникності сонячними променями;

  Am – показник, який використовують для компенсування вироблюваного людьми тепла;

  At – показник, застосовуваний для компенсування тепла, що виробляється побутовою та комп'ютерною технікою.

  Щоб розрахувати Av, необхідно помножити об'єм кімнати на показник проникності сонячними променями. Для об'єму кімнати потрібно врахувати її площу і висоту стель.

  Як показник проникності беріть такі значення:

  • сонце не потрапляє у вікна – 30 Вт/м3;
  • проникність помірна – 35 Вт/м3;
  • у вікна часто потрапляє сонячне світло – 40 Вт/м3.

  Як показник тепла, що виробляється людьми, можна взяти 100 Ват – це стандартна відмітка для стану спокою. Щоб визначити показник тепла, що виробляється технікою, потрібно взяти 30% від номінальної споживаної потужності. У середньому це 200 Вт для телевізора і 300 Вт для комп'ютера.

  Сумарне значення перерахованих величин покаже, якої потужності потрібен кондиціонер для встановлення у кімнаті.

  Вплив припливу повітря

  У розрахунку ми не врахували зовнішній приплив повітря. Отриманий показник буде справедливим, якщо кондиціонер працює в кімнаті із закритими вікнами. Коли ви провітрюєте приміщення, з вулиці надходить додаткове тепло. Особливо, коли за вікном спекотне літо.

  Якщо протягом години ви стабільно 1-2 рази відкриваєте вікно на короткий час для припливу свіжого повітря, до отриманого показника потужності рекомендуємо додати 20-25%.

  Альтернатива – купити кондиціонер, який підтримує режим припливу повітря ззовні та не відкривати вікна при включеній техніці. Внутрішній блок буде забирати повітря на вулиці, охолоджувати і вже охолодженим подавати свіже повітря в кімнату.

  Енергоефективність техніки

  Після підрахунку потужності, швидше за все, ви отримаєте велике значення, але лякатися рано. Робоча і споживана потужність – різні показники. Ефективне або, навпаки, низькоефективне перетворення електроенергії в термічну визначається співвідношенням показників споживаної і робочої потужності.

  Енергоефективність обладнання оцінюється двома показниками:

  • EER, або коефіцієнт енергетичної ефективності – міжнародний стандарт, рівний відношенню охолоджувальної потужності до споживаної електроенергії. Основний критерій, який оцінюють при виборі кліматичної техніки за рівнем енергоефективності.
  • COP, або коефіцієнт теплового перетворення – показник, який дорівнює співвідношенню виробленого тепла до спожитої електроенергії.

  Чим вище EER і COP, тим менше електроенергії буде витрачати кондиціонер під час роботи. Щоб користувачі не плуталися в цифрах, використовується літерна класифікація.

  Найбільш просунуті моделі отримують A-клас енергоефективності. У цифрах показники відображаються так:

  • 3,2 і більше одиниць по ERR.
  • 3,6 і більше одиниць по COP.

  Показник може бути вище, адже виробники випускають моделі з А+, А++ і А+++ класом енергоефективності. В основному це інверторні кондиціонери, компресор яких безперервно працює протягом усього циклу. При цьому кількість його оборотів поступово знижується, коли пристрій досягає потрібної температурної позначки.

  Робота в режимі нагріву повітря

  Сучасні кондиціонери працюють на обігрів та охолодження приміщення. Техніка не може замінити централізоване опалення або хороший обігрівач. Її можна використовувати в міжсезоння – поки опалення ще не увімкнули коли тільки вимкнули.

  При цьому потрібно звернути увагу на допустимий температурний діапазон для роботи в режимі обігріву. Просунуті моделі можна включати на тепло при температурі до –15-25°C, але частіше відмітка утримується на рівні –5-10°C.

  Попередній матеріал
  США завдали кількох авіаударів в Афганістані – Пентагон
  Наступний матеріал
  Олімпіада-2020 в Токіо: пропагандистський російський телеканал на відкритті не показав збірну України
  Теги:
  Loading...