ednist.info

Як не стати боржником МФО – практичні рекомендації

  Читайте по-русски
  Мікропозики – хороша альтернатива для екстрених випадків

  Боргова яма – положення, з якого дуже складно вийти. Як правило, в таку ситуацію потрапляють позичальники, які взяли відразу кілька кредитів. Або якщо вони взяли велику суму, ніж могли без проблем оплатити.

  Мікропозики – гарна альтернатива, коли до зарплати залишилося мало днів, а розрахуватися потрібно терміново. Найчастіше це екстрені випадки: оплата комунальних послуг, навчання, лікування тощо.

  На що звернути увагу перед оформленням кредиту

  1. Розрахуйте суму і терміни правильно. Визначте, на що вам потрібні гроші, і подайте заявку саме на цю суму. Брати пару тисяч "про запас" – погана ідея. Ви повинні бути впевнені, що зможете погасити кредит після закінчення терміну. А краще – ще раніше. В такому випадку нарахованих до сплати відсотків буде менше.
  2. Беріть займ тільки на необхідне. Новий гаджет або ще одна сумка в колекцію можуть почекати. Намагайтеся користуватися кредитними послугами для невідкладних потреб.
  3. Не вибирайте день нарахування зарплати кінцевим терміном погашення. Особливо це актуально для тих, хто працює неофіційно. У таких ситуаціях часто трапляються затримки по виплатах. Закладіть на 2-4 дня більше, щоб уникнути прострочення по кредиту.
  4. Використовуйте онлайн-калькулятор. Майже на кожному сайті МФО є програма, яка дозволяє швидко розрахувати суму погашення до вибраного терміну. Так ви побачите приблизну переплату.

  Від чого залежить сума позики

  Кількість попередніх кредитів. Як правило, перший кредит в МФО оформляють на меншу суму. При повторному кредиті ліміт може зрости. Наприклад, в CreditPlus поріг на перший займ – 10 тис. грн. При повторному зверненні клієнт може вибрати суму до 15 тис. грн включно.

  Кредитна історія. МФО відомі своїм лояльним ставленням до кредитних історій клієнтів. Однак у компаній є до них доступ. І сума може кардинально знизитися, якщо клієнт відомий як регулярний неплатник. Або якщо він заборгував тій же компанії, до якої звертається. У такому випадку в кредиті взагалі можуть відмовити.

  Політика компанії. Найчастіше МФО, які пропонують кредит онлайн на великі суми, працюють з високими процентними ставками. Так, наприклад, перший мікрокредит на 10 тис. грн в CreditPlus оформлять під 0,01% на день, а повторний – до 1,8% на день. У той час як в організації, де можна взяти 100 тис. грн, відсоток сягає від 70% на місяць.

  Що робити, коли не виходить повернути гроші в строк

  Якщо трапився форс-мажор або ви не розрахували свої сили, головне – не допустити прострочення. Ви можете продовжити дію договору за допомогою пролонгації. Для цього потрібно погасити тільки нараховані за використання грошей відсотки. Якщо термін вже вийшов, доплатити треба буде і пеню.

  Також можна рефінансувати кредит. Це підходить, якщо позик не багато. Клієнт погашає кредит перед однією МФО, коли бере гроші в борг у іншого.

  Матеріал опубліковано на правах реклами.

  Попередній матеріал
  Клімкін: Презентація "платформи примирення" на тлі переговорів з окупантами – збіг?
  Наступний матеріал
  "Євросолідарність" вимагає розслідувати відмову очільниці ДБР допустити на прийом нардепів та родини Небесної Сотні
  Теги:
  Loading...