В Польщі ініціюють перевірку Барщовського
В Польщі ініціюють перевірку Барщовського відкриті джерела

В Польщі ініціюють перевірку українського бізнесмена Барщовського – ЗМІ 

Читайте по-русски
Депутат польського Сейму Збігнев Гіжінський ініціює фінансову перевірку українського бізнесмена Тараса Барщовського.

Відповідну ініціативу, у якій звертає увагу на видачу кредитів бізнесмену одним з держбанків Польщі, він направив віцепрем’єр-міністру.

Приводом для цього слугувала низка невиплат за фінансовими  зобов’язаннями перед банками в Україні, підозри щодо участі бізнесмена у спланованому доведенні до банкрутства українського "Дельта Банку". А також рекордний штраф в розмірі 8,3 млн злотих, який, відповідно до рішення польського Антимонопольного органу, група T. B. Fruit,  що з 2011 року належить бізнесмену, зобов’язана виплатити за нечесні ринкові практики щодо фермерів-постачальників фруктів (невиплата винагороди за продукцію).  

"Зважаючи на повідомлення польських ЗМІ, державний банк Pekao SA видав українському бізнесмену суттєвий кредит. Банк, що контролюється державою, мав би бути особливо обережним, перевіряючи  позичальників, яких публічно звинувачують у використанні недоброчесної ділової практики та які вже були оштрафовані іншим польським державним органом", – йдеться у листі З. Гіжінського. 

Особливого резонансу звернення набуло після спроби бізнесменом оскаржити рішення Третейського суду. Ухвалою суду з бізнесмена Тараса Барщовського має бути стягнуто заборгованість 75 мільйонів євро на користь кредиторів. Але Північний Апеляційний суд несподівано ухвалив скасувати рішення Третейського.

"У своїй ухвалі суд скасовує ухвалу Третейського суду, при цьому суттєво виходячи за межі, встановлені процесуальним законодавством. Жодна з  підстав не була наведена заявником", – Світлана Довбиш, адвокат кредиторів ФК "Інвестохіллс Веста" та ФК "Геліос".

Представники кредиторів наполягають: останнє рішення Апеляційного суду створює небезпечний прецедент – що борги можна не повертати. А це негативно впливає на імідж України як правової держави і, тим самим, відлякує закордонних інвесторів. Тому це рішення будуть оскаржувати у встановленому порядку.   

Нагадаємо, "Інвестохіллс Веста" придбала у Фонду гарантування вкладів права вимоги підприємств Групи Т.B.Fruit за кредитами збанкрутілого Дельта банку. Поручителем яких виступає відомий український мільйонер зі списку Форбсу Тарас Барщовський. Зараз він є власником 7 підприємств, із яких 4-ри в Україні, один – в Молдові і два у Польщі. Там же, у Польщі, минулого року розпочалося будівництво восьмого заводу. Нагадаємо, згідно цьогорічного рейтингу Forbes Україна бізнесмен посів 85 позицію у списку найбагатших людей України. Його статки оцінили у $105 млн.

В Польщі ініціюють перевірку Барщовського
В Польщі ініціюють перевірку Барщовськоговідкриті джерела

Попередній матеріал
У Києві за добу 62 людини отримали діагноз "коронавірус": одужали 38 мешканців столиці
Наступний матеріал
У Києві на хабарі в 300 тисяч затримали працівника Міносвіти – у МОН відреагували
Теги:
Loading...