Статуя Свободи
Статуя Свободи Shutterstock

Техас – нова крипто-Мекка

Читайте по-русски
Китай все жорсткіше регулює ринок криптовалют. Куди подаються майнери після заборони майнінгу в Китаї?
Матеріал розміщено на правах реклами

США може стати місцем міграції майнерів криптовалют

Криптовалюти змінять світ, y цьому немає ніяких сумнівів. У Народному банку Китаю цифрові гроші вважають справжньою загрозою для фінансової безпеки, тому випускати їх заборонили. Ця подія сприяла міграції майнерів в інші країни. Найбільш привабливою серед них є США, штат Техас. У даному регіоні низькі ціни на електроенергію і держава сприяє розвитку криптовалют.

Майнінг
МайнінгShutterstock

Чому виникли проблеми з криптовалютою в Китаї

Більше 50% потужностей, пов'язаних з майнінгом, розташовувалося саме в КНДР. У травні 2021 року Пекін прийняв рішення заборонити "здобич" криптовалют і заявив, що біткоїн може нашкодити і несе ризики для держави. Це пов'язано з можливою інфляцією юаня.

У південно-західній провінції Китаю під назвою Сичуань 20 червня 2021 року було закрито найбільші ферми, які займалися видобутком цифровий валюти. Щоб зберегти стабільність і забезпечити зростання національної валюти, спеціальний комітет з розвитку і стабільності фінансів вирішив карати всіх майнерів. Навіть з'явилася інформація про створення гарячої лінії, куди будуть надходити всі повідомлення, пов'язані з виявленням підозрілих майнінгових операцій. Відтоді тиск на майнерів збільшився.

Інформагентство "Сіньхуа" визначило чотири види ризиків, яким може посприятикриптовалюта у Китаї:

  • Технічний – полягає в складності процесу і ненадійності крипто-бірж.
  • Ринковий – для багатьох учасників ринку, включно з інвесторами, віртуальні валюти сприймаються зараз як "екзотичні товари". До того ж курси постійно змінюються, є ризик значних цінових коливань.
  • Правовий – завдяки високій анонімності і децентралізованому управлінню, цифрова валюта використовується з метою незаконного збору і відмивання грошей.
  • Транзакційний – відсутня впевненість у безпеці транзакцій.

Китайські експерти вважають, що торгівля на крипто–біржах буде приносити виключно збитки, а ті, хто вирішив купити біткоїн, насправді не будуть володіти реальною валютою.

Майнінг ферма
Майнінг ферма cyber-geek.ru

Жорсткість регулювання майнінгу

Близько 75% всього світового майнінгу зосереджувалась саме в Китаї, у чотирьох провінціях: Сичуань, Внутрішня Монголія, Сіньцзян, а також Юньнань. Після озлоблення влада дала всього 60 днів, щоб урегулювати діяльність відповідно до ряду екологічних вимог. Не зовсім зрозуміло, якими будуть подальші кроки, але перехід від політичної заяви безпосередньо до фактичної реалізації вже відбувся.

Жорсткість регулювання процесу видобутку криптовалют в КНР ніяк не сприятиме падіння ринку. Відскік котирувань цілком закономірний. Потрібно дати біткоїну деякий час, щоб він повернувся на попередній рівень.

Ринок цифрових грошей за визначенням не піддається ніякому регулюванню. З іншого боку, прийняття тією чи іншою державою законів і обмежувальних заходів може уповільнити його розвиток. Особливо це стосується закриття місцевих сервісів, які дають доступ до певних онлайн гаманців. Згідно з дослідженням Global Cryptocurrency Benchmarking Study в Китаї оперують близько 8% провайдерів таких гаманців. Тому при їх закритті локальні клієнти зіткнуться з проблемами, але на глобальний ринок це ніяк не вплине. До того ж, що алгоритми багатьох цифрових грошей дають можливість налаштуватися під певні потужності майнінгу.

Чому майнери обирають Техас?

У Техасі на електроенергію найнижчі тарифи в усьому світі, це не може не приваблювати майнерів. До того ж там все більше використовують поновлювані джерела. Техас – лідер вітроенергетики. Саме тут зосереджено майже 30 відсотків від усієї електроенергії в Штатах. До інших переваг Техасу для майнерів можна віднести:

  • нерегульовану енергосистему, що дозволяє вибрати вигідного постачальника;
  • підтримку з боку держави;
  • підтримку видобутка криптовалюти політичними лідерами і банкірами.

Тут учасники фінансового ринку не зіткнутися з новими заборонами, як у Китаї. Міграція майнерів допоможе диверсифікувати глобальний хешрейт для майнінгу.

В недалекому майбутньому в Техасі планує розташуватися компанія BIT Mining, яка хоче інвестувати більше 20 млн доларів у будівництво потужного дата-центру. На півдні США компанія Bitmain буде також розширювати свої потужності. Це прекрасна можливість для Штатів. Видобуток біткоїнів допоможе перетворити енергію, яка може витрачатися даремно, в справжню "фінансову свободу". Здобута криптовалюта нерідко використовується для поліпшення місцевої інфраструктури, збереження навколишнього середовища і в інших сферах.

Чи є інші варіанти для міграції?

Після того, як майнери почали залишати КНР, процес назвали терміном "велика міграція майнінгу". Результат майнерів вимірюється завдяки хешрейту. Це спеціальний термін, який описує потужності розрахунку в мережах біткоїни. Останнім часом хешрейт сильно впав, що дає право припустити можливе відключення всіх установок. Як тільки хешрейт впаде до 50%, біткоїни просто покинуть Китай. Для "видобутку" цифрових грошей потрібно тільки підключення до інтернету. Ринок можна без проблем перенести куди завгодно. Майнеру не знадобиться багато часу, щоб почати роботу у будь–якому іншому місці.

Багато майнерів, які розташовувалися в Китаї, розглядають переїзд не тільки в США, але і в Східну Європу, Центральну Азію, а також Північну Європу. Ще одним цікавим напрямком для міграції буде Казахстан – тим більше, що він знаходиться по сусідству з Китаєм. Влада слабо регулює процес будівництва ферм, що допоможе швидко побудувати ключові об'єкти для майнінгу.

Учасників криптоспілки майнерів з Китаю вже чекають в Майамі. Мер міста в червні 2021 року запропонував їм дешеві джерела безпечної електроенергії. Також майнери придивляються до Росії і Скандинавії.

Висновок

Останнім часом для багатьох майнерів, які розташовувалися на території КНДР, гостро стоїть питання переїзду. Вибір тієї чи іншої країни буде залежати від вартості електроенергії, а також легальності майнінгу. Лідером у виборі місця розміщення є саме Техас. Це обумовлено найнижчими цінами в світі на електроенергію і сприятливою атмосферою в країні, пов'язаної з відсутністю обмежень для учасників ринку цифрових валют.

Попередній матеріал
У МОЗ повідомили, які навчальні заклади зможуть працювати навіть під час жорсткого карантину
Наступний матеріал
Надійшло повідомлення про мінування: на ЧАЕС шукали вибухівку
Теги:
Loading...