Спальня
Спальня klen.ua

Стиль і затишок: як правильно обрати люстру для спальні

  Читайте по-русски
  Спальня – місце не тільки для сну. Багато хто там читає або дивиться телевізор. Тому освітлення цієї кімнати має бути максимально комфортним

  Люстри для освітлення спальні

  Якщо на кухні або в робочому кабінеті світло необхідне яскраве, то в спальні – скоріше приглушене, адже це місце для відпочинку, розслаблення і сну.

  Незважаючи на це, в спальні не тільки сплять. Швидше за все, там знаходиться також гардероб або шафа для одягу, туалетний столик і дзеркало, тут читають книги або дивляться телевізор. Тому обійтися однією люстрою не вийде. Для повного комфорту рекомендується використовувати додаткові світильники, такі як бра, точки, треки, настільні лампи.

  Характеристики стельових світильників для спальні

  Знаючи габарити приміщення, неважко обчислити необхідну потужність світлового потоку. Для спальні досить 10-12 Вт на 1 м. кв. площі.

  Лампочки розжарювання дають приємну теплу температуру світла, але працюють недовго і часто перегорають.

  Енергозберігаючі лампи економно витрачають електроенергію, але погано переносять часті вимкнення і потребують утилізації.

  Оптимальними є світлодіодні – вони економні, не шкодять природі, не боятися стрибків напруги і можуть працювати до 50 тисяч годин.

  Спальня – кімната, найменш піддана забрудненням. Тому каркас і плафон можуть бути будь-якого кольору, фактури і способу виробництва.

  Люстри бувають підвісними – коли світильник підвішується за допомогою гака з підвісом, виконаним у вигляді струни, ланцюги або шнура; і стельовими – кріплення здійснюється до поверхні за допомогою монтажної планки.

  Стиль люстри в інтер'єрі

  Одним з найважливіших пунктів у списку вибору люстри для спальні є зовнішній дизайн. Світильник весь час буде перед очима, він повинен гармоніювати з іншими елементами інтер'єру, не дратувати і чітко виконувати свої функції.

  • High-tech. Люстра у спальні, виконана в цьому стилі, повинна вирізнятися геометричними формами, прямими точними лініями і високотехнологічним оформленням. Інтер'єр high-tech передбачає децентралізоване розміщення світильників. Це дозволяє розширити простір і додати йому лаконічного і актуального вигляду.
  • Класика. Дизайн, який ніколи не вийде з моди. Для спальні можна розглядати варіанти з бронзовими, латунними або хромованими вставками, скляними плафонами, декором з кришталевих намистин, крапельок, камінчиків, різноманітних підвісок, люстри Тіффані.
  • Модерн. Світильники цієї спрямованості відрізняються асиметричністю, незвичністю форм і матеріалів, використовуваних при виготовленні.
  • Мінімалізм. Не визнає великої кількості декору, вітає геометрію, скромність і прямі лінії. Колірна гамма тяжіє до монохромних, чистих кольорів.
  • Прованс. Стиль, що виник під натхненням пасторальних французьких заміських будиночків. Люстри в спальні можуть мати ковані вставки, елементи дерева, кістки і інші природні матеріали.
  Попередній матеріал
  В Україну прийшла спека до +34°С – чи скоро чекати прохолоди
  Наступний матеріал
  В Україні почали вакцинувати колективи, які мають у штаті більш як 50 людей
  Теги:
  Loading...