Богдан Федак
Богдан Федак Фото: Антикор

Співробітники Харківської медакадемії закликали Зоряну Скалецьку не допустити корупційних призначень

  Читайте по-русски
  Медики просять перенести дату конкурсу на обрання керівника їхнього навчального закладу

  Не допустити корупційних призначень закликають співробітники Харківської медакадемії міністра охорони здоров'я Зоряну Скалецьку. До неї направили відповідне звернення з проханням взяти під особистий контроль проведення конкурсу на обрання керівника їхнього навчального закладу, проведення якого попередньо заплановане на 7 лютого. Також у листі доводять необхідність перенесення цієї дати, оскільки безпідставно відсторонені від участі у конкурсі кваліфіковані кандидати, звернулися за захистом своїх прав до суду, що потребує певного часу.

  Нижче приводимо повний текст термінового звернення до МОЗ

  Шановна пані міністре охорони здоров’я, Зоряно Скалецька!

  Ми, співробітники Харківської медичної академії післядипломної освіти, закликаємо Вас, як новопризначеного посадовця відданого своїй справі, взяти під особистий контроль проведення конкурсу на обрання керівника нашої академії, який призначено на 7 лютого 2020 року.

  Наразі є усі підстави що свідчать про непрозорість його проведення. Очевидним є факт всілякого лобіювання з боку Ваших підлеглих, на цю посаду кандидатури Богдан Федака, який у 1993 році обіймаючи посаду головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні, він був на 2 роки позбавлений волі за кримінал. Слідством було доведено, що Федак організував злочинну групу, яка до блиску відпрацювала весь алгоритм процесу продажу дітей на всиновлення за кордон. Вийшовши на волю, львівський хірург не мав права обіймати посади у медичній галузі, натомість і досі продовжує медичну кар'єру.

  Підозри щодо корупційної складової під час проведення конкурсу викликало те, що МОЗ України без пояснення відсторонив від участі в конкурсі на посаду ректора Академії трьох претендентів. Один з яких колишній ректор, професор, доктор медичних наук, Олександр Хвисюк, другий – професор, доктор медичних наук Олег Короп і доцент, кандидат медичних наук Елгуджа Діасамідзе.

  Тим самим колектив Академії фактично обмежили у праві вільного вибору, що викликає в нас подив і обурення, та не може не викликати підозри щодо корупційної складової цього "рішення фахівців та керівників" МОЗ України. Оскільки відомості щодо відсторонення трьох кандидатів від участі у конкурсі відбулося із порушенням термінів, то вони були обмежені в своїх можливостях щодо оскарження цього рішення, так як лист надійшов 3 лютого, а вибори мають відбутися вже за три доби – 7 лютого цього року.

  Особи, яких відсторонили від участі у конкурсі, звернулися до суду із відповідними позовами щодо оскарження процедури виборів та їх можливих результатів.

  Пані міністре, ми просимо Вас провести відповідні розслідування з залученням правоохоронних органів та проінформувати Верховну раду про дії заангажованих керівників МОЗ України. Та віддати наказ про перенесення дати проведення конкурсу (виборів) та/ або зупинити визнання результатів конкурсу (виборів) з метою надати особам чиї права порушені можливості у правовому полі вирішити це питання.

  Разом підтримаємо відновлення верховенства права в Україні.

  Попередній матеріал
  Заробляли мільйон доларів за місяць: кіберполіція викрила онлайн-казино
  Наступний матеріал
  "Знаю кандидатуру, хто міг би замінити мене": Пристайко прокоментував чутки про відставку
  Теги:
  Loading...