Зуби мудрості
Зуби мудрості Depositphotos

Причини для видалення і збереження зубів мудрості

  Думка західних і вітчизняних стоматологів стосовно зубів мудрості. Чому потрібно видаляти "вісімки". Причини збереження зубів мудрості. Що робити і як лікувати пошкоджені зуби мудрості

  Західні дантисти рекомендують проводити операції з видалення зубів мудрості відразу, як тільки вони покажуть перші симптоми існування. Це дозволить пацієнтам уникнути болю при прорізанні зубів у пізньому віці. До такого висновку прийшли зарубіжні стоматологи після проведення ряду процедур.

  Чому Захід проти

  Багато учених вважають, що зуб мудрості належить до рудиментів, тобто до органів, які втратили своє значення в процесі еволюції. Це пояснюється тим, що з моменту первісних людей довжина щелепи "людини 2018 року" стала коротшою на 12 міліметрів. Ще один чинник, який обумовлює необхідність видалення зубів мудрості – західний культ стрункості. Багато дівчат з метою отримання ефекту запалих щік приймають рішення видалити "вісімки". Більше того, вони просять видалити і по два здорові зуби з кожного боку.

  Думка вітчизняних стоматологів

  Багато наших дантистів має протилежну думку стосовно "вісімок". Вони стверджують, що видалення цих зубів – це дії проти власного здоров'я. Для цього є три основні аргументи.

  1. Зуби мудрості в ідеальному стані є відмінною опорою для інших зубів. З їх допомогою знижується вірогідність розхитування інших зубів, які регулярно витримують колосальне навантаження.

  2. Якщо у людини не прорізуються восьмі зуби, то "сімки" часто ростуть неправильно, а ясна в куточках травмуються під час їжі.

  3. Із віком зуби часто псуються, а "вісімки" служать відмінною опорою для протезів.

  Походження назви "зубів мудрості"

  Таку назву зуби дістали ще від слов'янських предків. Народ вважав, що зуби мудрості формуються і вилазять у тих громадян, які "побачили життя" і осягнули істинну мудрість. Ростуть ці зуби досить хворобливо. Зазвичай це пов'язано з тим, що вони не мають молочних попередників і ростуть тільки після того, як сформується кісткова тканина у дорослої людини.

  Хворобливі відчуття пов'язані з тим, що ясна дорослої людини набагато міцніші і щільніші, ніж у дитячого організму. Що стосується класичних зубних захворювань, приміром, карієсу, то пошкоджені зуби мудрості слід видаляти. Таке рішення пояснюється тим, що через важкодоступне розташування "вісімок", усунути карієс стоматологічними інструментами не вдається. Крім того, багато стоматологів рекомендують видаляти ці зуби попарно: згори з кожного боку або знизу аналогічним чином. Це потрібно для збереження прикусу пацієнта.

  На прикус може впливати ріст "вісімок"

  Приміром, якщо зуби ростуть зі зміщенням, то їх потрібно видалити для збереження здорового прикусу. Багато пацієнтів обирають варіант зробити незначні надрізи в зубах з метою зменшення больових відчуттів. Проте такий варіант вкрай небезпечний, тому що це може стати причиною утворення перикороніту – запалення ясен. Брати відповідальність за видалення або збереження зубів необхідно самостійно. Якщо зуби мудрості стали рости і це супроводжується сильними больовими відчуттями, звертайтеся до дантиста за консультацією. У клініці Skyclinicможна зробити це абсолютно безкоштовно, прийоми проводяться щодня. Запис на консультацію можна зробити на сайті клініки skyclinic.com.ua.

  Сподіваємося, ця стаття була для Вас корисною. Успіхів Вам і будьте здорові!

  Попередній матеріал
  Філарет: Після отримання автокефалії московського духу в Україні не буде
  Наступний матеріал
  "На пенсію, коли заманеться": Японці зможуть обирати, в якому віці йти на заслужений відпочинок
  Теги:
  Loading...