.
. 5 канал

Кримінальну справу вдалося порушити лише завдяки розголосу – постраждалий у резонансному ДТП на Закарпатті

Читайте по-русски
Чоловік каже, що став жертвою шахрайства з боку прокурора, слідчого та свого ексадвоката

У круговій корупційній поруці застрягло Закарпаття: 17 місяців знадобилося постраждалому в ДТП пенсіонеру Михайлу Ісаку, аби довести, що винуватець трагедії не він, а п'яний водій, який перевищив швидкість, виїхав на зустрічну, створив ДТП та позбавив пенсіонера здоров'я. Про це розповіли потерпілий та його адвокат, повідомляється в сюжеті "5 каналу".

Потерпілий заявляє, що лише під тиском журналістського розголосу порушили кримінальну справу.

"Мене збив п'яний мажор, я втратив здоров'я. Машина розбита так, що не підлягає ремонту. Тут явна змова: прокурор, слідчий і мій колишній адвокат", – скаржиться постраждалий Михайло Ісак.

Розголос зробив справу, каже пенсіонер: адвокат, пов'язаний із прокурором, тепер відповість за шахрайство – і вже навіть зареєстроване кримінальне проводження. Також Михайло Ісак зазначив, що добився нової експертизи, і його врешті названо не винним, а постраждалим. Тепер бідкається: безкарним залишається прокурор, попри те, що 17 місяців маніпулював справою.

Натомість сам прокурор Василь Микита у розмові з місцевими журналістами неоднозначно висловився про свої юридичні компетенції щодо деталей цієї справи. І запропонував журналістам говорити про це не фахово, а "по-людськи":

"Я вам чисто так поясню з людської сторони. Наприклад, їде водій в алкогольному сп'янінні, він не порушує нічого. Ну що, він злочинець? Він не злочинець".

Таку поведінку прокурора та слідчого тепер покривають перевіряючі органи обласного рівня та львівська ДБР, вважає адвокат потерпілого Роман Келемен.

"Вони вивчають матеріали, але попередньо сказали, що вони там не вбачають кримінального правопорушення з боку працівників правоохоронного органу. Хоча вони там всі є. Учасник порушив правила дорожнього руху, а саме перевищив швидкість у населеному пункті, зробив обгін у населеному пункті, що стало причиною ДТП, і перебуваючи в алкогольному сп'янінні. Як бачимо, слідчі взагалі не звернули на це увагу. В даному випадку вбачаються серйозні зловживання службовим становищем слідства, а саме слідчого і процесуального прокурора. Так як частина І статті 286 вона розслідується ними більше 17-ти місяців", – пояснює телефоном захисник потерпілого.

Тимчасом Михайло Ісак каже, що вірить у судове правосуддя і має надію: Закарпатський суд зобов'яже ДБР зареєструвати кримінальне провадження відносно слідчого та прокурора.

Попередній матеріал
В Україні поки утримається морозна погода – коли чекати потепління
Наступний матеріал
Наступ Росії: посольство Франції прокоментувало можливість евакуації дипломатів з України
Теги:
Loading...