Ekonomika+
Ekonomika+ 5 канал

Ekonomika+ спільно з WoMo провели конференцію для унікальних тінейджерів Zavtra

  Читайте по-русски
  18 спікерів розповідали, як тінейджерам заробляти гроші ще у школі

  Бізнес/медіа бюро ekonomika+ спільно з дайджестом сучасної ділової жінки WoMo за підтримки генерального партнера ПриватБанку провело другу в 2020 році конференцію унікальних тінейджерів Zavtra. Конференція для підлітків транслювалася 26 грудня у відкритому доступі для всіх охочих на платформі YouTube.

  Згідно з дослідженням агенції США з міжнародного розвитку USAID, 2019 року Україна посіла останнє місце в індексі фінансової грамотності серед 30 країн у віковій групі від 18 до 24 років.

  Як з’ясувалося, молоді українці не вміють планувати доходи і витрати довше ніж на місяць. А як відомо, що нижчий рівень фінансової грамотності, то нижчий дохід. Тому темами конференції Zavtra цього року були фінансова грамотність, управління грошовим потоком, освіта і навички майбутнього.

  18 спікерів розповідали, як тінейджерам заробляти гроші ще у школі, про банківські інструменти для покоління Z, які навички допоможуть підлітку стати лідером, як скласти бізнес-план, який допоможе залучити інвестиції для реалізації будь-якого проекту. Публікуємо для вас головні тези спікерів.

  Говорячи про накопичення, керівник Управління "ЮніорБанк", директор благодійного фонду ПриватБанку Анна Павлова радить підліткам заощаджувати щонайменше 20% від щомісячного доходу.

  "Навчання фінансової грамотності потрібно починати з використання кишенькових грошей. Уміння керувати особистим бюджетом не залежить від розміру суми. Перш за все, тінейджерам потрібно привчити себе до планування, а значить, уважно вести свої доходи та витрати. Найпростіше заповнювати дві колонки в блокноті, але можна працювати в електронній таблиці або підібрати спеціальний додаток. Дуже важливо підводити підсумки періоду і робити висновки про те, як можна було б оптимізувати витрати, заощадити",  говорить Анна Павлова.

  Аліна Носенко, директорка благодійним фондом Klitschko Foundation, говорила про виклики, що стоять перед новим поколінням. Завдання сьогоднішніх підлітків –  якомога раніше визначитися з вибором життєвого шляху та оволодіти навичками, які будуть необхідні у майбутньому. З викликами підліткового віку можна успішно впоратися, якщо підібрати собі ментора або рольову модель, вважає Аліна Носенко.

  "Батьки –  дуже важливі люди у житті дітей, але іноді потрібен хтось "третій", хто допоможе поглянути на себе з боку і дасть об’єктивні поради. Деяким дорослим легко вимагати результатів від когось, а самі при цьому не розвиваються. Було б чудово, якби батьки і вчителі самі відповідали моделі поведінки, яку пропагують дітям", – говорить Аліна Носенко.

  Віталій Лісовий, керівник бізнес-інкубатора Малої академії наук Ukrainian Future, розповів про програми, які реалізуються у школах, адже формувати підприємницькі навички ніколи не рано.

  "Фінська система освіти визнана однією з найкращих у світі, тому що готує дітей до реального життя, в якому фінансова грамотність та підприємницькі навички фундаментальні. У фінських школах уроки фінансової грамотності починають проводити від середніх класів. Це цінний досвід, який ми могли б застосовувати і в Україні",  –  говорить Віталій Лісовий.

  Ведучими заходу стали тінейджери, які самі досягли значних успіхів: Софія Іванько –  композиторка, авторка і виконавиця, яка представляла Україну на дитячому Євробаченні 2019 року, та Олександр Балабанов актор, головний герой зимового 3D-шоу "Winterra. Легенда Казкова краю" на ВДНГ, який здобув гран-прі на Слов’янському базарі і посів 7-ме місце на дитячому Євробаченні 2020 року.

  Бізнес/медіа бюро еkonomika+ та дайджест сучасної жінки WoMo дякує партнерам заходу: генеральному партнеру ПриватБанк, фундації Дарини Жолдак, маркетинговій агенції "Федорів", робочому простору та творчій майстерні Koopertaiv, Малій академії наук України, MBA Kids, Академії ШАГ.

   

   

  Попередній матеріал
  Коронавірус у світі: Індонезія закриє кордони для іноземців, а в Угорщині створили електронний COVID-паспорт
  Наступний матеріал
  Боснійський лідер Додік заявив, що українська ікона була в його "родинній власності"
  Теги:
  Loading...