.
. 5 канал

Чи може рішення суду зупинити ринок продажу активів проблемних банків – що кажуть експерти

Читайте по-русски
В експертному середовищі наголошують: справедливе рішення суду допоможе повернути відшкодування вкладникам збанкрутілих банків

Стали відомі нові подробиці у справі про визнання недійсним аукціону з продажу активів трьох проблемних банків. Представники позивача заявляють про маніпуляції з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"Ця інформація почала з’являтися за ініціативи Фонду гарантування, в яких він викладає своє твердження, яке фактично має бути прийняте рішення, і якщо буде прийняте інше рішення – це завдасть удару по інвестиційному клімату у державі. При цьому відповідальність за такий удар Фонд покладає на суд апеляційної інстанції", – пояснює ситуацію представник позивача Юрій Діденко у сюжеті проєкту "Актуально".

Сторона позивача стверджує, що це очевидний тиск на суд з боку Фонду гарантування вкладів. Вони вказують на публікацію позиції Фонду гарантування в одному з відомих видань і заперечують твердження, що рішення суду може зупинити ринок продажу проблемних активів. Застерігають, що навпаки, може зупинитися продаж проблемних активів за погодженою ціною погодженому колу осіб.

Справедливе рішення суду зупинить зловживання у системі, переконані фахівці. Відтак, кажуть вони, до торгів можуть залучитися більше інвесторів, зокрема, іноземних, які здатні купувати активи за вищою ціною.

"Бізнес не зацікавлений щось там купляти, інформації немає. Оцінка активів іде непрозоро, все приховується. Фонд гарантування вкладів закритий, він не спілкується з людьми", – обурюється Богдан Цімейко, голова Асоціації захисту прав вкладників.

Він додає: "Коли банкрутує той чи інший банк, уже процедура з тими активами вирішена … Вони вже так закрутять–завертять задніми числами цифри, щоб без СБУ, НАБУ, ДБР розібратися не можна... Сама структура Фонду гарантування вкладів з перших днів його існування працює непрозоро, не підзвітна громаді".

В експертному середовищі наголошують: справедливе рішення суду допоможе повернути відшкодування вкладникам збанкрутілих банків.

Попередній матеріал
Причиною підняття цін називають локдаун: у столиці зросте вартість проїзду у транспорті: коли та на скільки
Наступний матеріал
Північна Корея випустила кілька ракет – як відреагував Байден
Теги:
Loading...