Нардепи ухвалили зміни Податкового кодексу, узгоджені з урядом

  Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу, які депутати і міністри узгоджували весь день. "За" проект рішення проголосували 250 народних депутатів.

  Перед прийняттям цих змін прем’єр Яценюк "під протокол" зачитав усі узгоджені позиції. Після цього народні депутати проголосували за нові податкові правила.

  З першої спроби у парламенті знайшлось тільки 204 голоси за зміни, але після того, як на наполягання "Самопомочі" Яценюк погодився не відшкодовувати ПДВ усім гравцям аграрного ринку, голоси знайшлись.

  "Ми зменшуємо ставки податків для малого і середнього бізнесу. Ми вводимо мораторій на проведення перевірок малого і середнього бізнесу протягом двох років. Що стосується оподаткування великого бізнесу, то одностайно підтримане рішення на продовження усіх високих ставок, які чинні сьогодні", - заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

  За його словами йдеться про ренту на видобування нафти, газу та інших корисних копалин.

  Втім, з документу були прибрані норми щодо обов'язкового загального декларування доходів громадян. 

  Крім цього, документом передбачається не повертати ПДВ при експорті зерна нікому - ні сільгоспвиробникам, ні трейдерам, але залишити спеціальний режим щодо оподаткування агровиробників. 

  У погодженому законі також встановлений податок на пасивні доходи (роялті, проценти та інвестиційний прибуток) на рівні 15-20%. Податок на дивіденди – на рівні 5% - для підприємств, які сплачують податок на прибуток на загальних підставах. І 20% для підприємств, які не сплачують податок на прибуток.

  Також передбачена нова модель податку на нерухоме майно. Він буде нараховуватися на житлову нерухомість тільки щодо об'єктів, які перевищують 60 кв м квартири, і 120 кв м – для будинків. Розмір податку на інше (нежитлове) нерухоме майно будуть визначати органи місцевого самоврядування від 0 грн до 24 гривень. Промислові і виробничо-господарські приміщення, МАФи і ринки взагалі не будуть оподатковуватися.

  Ставка рентних платежів за видобування газу та нафти буде вводитися на постійний основі, а не на рік. Для нафти та конденсату – 45% з покладів до 5 км, 21% - з покладів понад 5 км. Для природного газу, що реалізується не для потреб населення – 55% - для покладів до 5 км, і 28% - для покладів понад 5 км.

  Що стосується договорів про спільну діяльність щодо видобування корисних копалин, то незалежно від глибини видобутку, ставка для них підвищується: у першому кварталі 2015 року – 60%, другий квартал – 65%, з третього кварталу – 70%.

  Також було прийняте рішення не здійснювати оподаткування ПДВ платних медичних та освітніх послуг. 

  Попередній матеріал
  Металурги в Донецькій області в грудні збільшили обсяги виробництва - ОДА
  Наступний матеріал
  Розв'язка бою Кличка з Пулєвим визнана "нокаутом року"

  Коаліція створить ТСК для внесення змін до Конституції

  Коаліція назвала вступ до НАТО "метою України"

  Нардепи планують доробити проект бюджету до завтра

  Нардепи прийняли за основу законопроект щодо спрощення умов ведення бізнесу