Здатна лагодити себе в польоті: китайські інженери створюють "розумну" ракету

  З урахуванням своєї польотної місії і своєї потужності, а також навколишнього середовища ракета може самостійно визначити кращий план польоту з метою виконати свою місію

  Китайські інженери розробляють проект "розумної" ракети, яка здатна саму себе лагодити і задавати курс польоту. Ракета, яка розробляється Китайською академією космічних технологій, буде здатна самостійно сприймати зовнішні фактори, оцінювати ситуацію, задавати цілі та вносити корективи в план польоту, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на агентство "Сіньхуа".

  Вона буде обладнана відновлюваної енергосистемою, яка зможе повторно вмикатися і вимикатися. З урахуванням своєї польотної місії і своєї потужності, а також навколишнього середовища ракета може самостійно визначити кращий план польоту з метою виконати свою місію.

  Метою запуску ракети буде вихід на намічену орбіту. У разі нефатальної несправності, "розумна" ракета здатна самостійно реагувати і внести корективи для вирішення виниклих проблем, зокрема вихід на спеціальну орбіту для порятунку і повернення на базу з мінімальними втратами.

  "Якщо виникли проблеми з двигуном звичайна ракета може не впоратися із завданням, погрожуючи впасти на землю або зіткнутися з чимось", – зазначив головний проектувальник "розумної" ракети Гао Лей.

  Інший проектувальник, Шан Тен, також наголосив, що запуск "розумної" ракети має бути дешевше і всі ракети-носії, що знаходяться в активній експлуатації, мають бути модернізовані в майбутньому для адаптації до "розумних" ракет.

  Як повідомляв 5.UA, у вівторок, 6 лютого, з космодрому космічного центру імені Кеннеді в американській Флориді запустили ракету Falcon Heavy з вантажем у вигляді капсули.

  Попередній матеріал
  Упав поблизу будинків: у Польщі розбився винищувач МіГ-29, пілот загинув
  Наступний матеріал
  Під час порятунку футбольної команди із затопленої печери в Таїланді помер водолаз

  Юрій Кондратюк - українець, розрахунки якого допомогли американцям висадитися на Місяць

  Можливо НЛО: астрономи виявили на орбіті Землі невідомий об’єкт

  Уперше в історії вчені зафіксували народження планети

  "Миттєво спалює": в Китаї створили лазерну зброю

  В Україні завершується робота над ракетою, здатною стримувати РФ – ЗМІ

  Подолав майже 300 мільйонів кілометрів: японський зонд долетів до астероїда Рюґу