5 канал

"Війни роботів": в Україні вперше проведуть стратегічні змагання

У столиці готуються до війни роботів. Це реальні змагання робототехніків, які відбудуться наприкінці листопада

Нині конструктори з усієї країни працюють над зовнішнім виглядом трансформерів та розробляють для них зброю, передає кореспондент "5 каналу".

Фахівці демонструють прототип робота, що братиме участь у боях. Це – лише своєрідний скелет майбутньої машини. Над розробкою працювали 10 команд з усієї України. Наразі створили конструктор, з якого згодом кожна команда збиратиме свого, максимально функціонального робота.

5 канал

Учасники робовійн складатимуть роботів безпосередньо перед змаганням. Для роботи матимуть спеціальні блоки. Також на роботів кріпитимуть лазерні гармати для ведення бою.

Розробка гармат – основне завдання минулих вихідних. "Коли стріляємо – відбувається імітація пострілу", – розповідає робототехнік Дмитро Липко.

Команда Дмитра складається лише з двох учасників. Він працює над електронікою, а колега Олексій створює модулі. Дмитро – студент, а Олексій вже випускник, тому нині розробляє іграшки. Захопилися технікою хлопці під час навчання в університеті. Олексій п'ять років тому навіть склав власний 3D-принтер, на якому і друкують деталі для роботів.

"Мій принтер зібраний в гуртожитку на колінці. Був якщо не першим, то точно в десятці перших принтерів в Україні", – запевняє Олексій Заболотний.

Майбутні змагання роботів в Україні відбудуться вперше. Схожі бої започаткували у США ще 20 років тому. У Сполучених Штатах досі б’ються до повного знищення супротивника. В Україні цю традицію хочуть змінити, а робовійни провести як стратегічну гру.

"Ми розробляємо новий формат. Ці роботи будуть по-іншому битися, і нагадую – це велика складна тактична битва, а не фізичне знищення двох машинок", – зазначив один з організаторів ROBOWARS Михайло Дементьєв.

Нині учасники майбутніх змагань сконструювали лише основні елементи роботів. Далі прототипи повинні виготовити з металу та розробити програму, через яку робототехніки і керуватимуть боями. Організатори скаржаться – часу мало, але сподіваються, що масштабне шоу таки вдасться організувати в заявлений термін.

Олена Бережнюк, Орест Пона, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

З насосом і на сонячних батареях: У Пекіні створили мобільну "велоферму" – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Боєць АТО прокоментував вибух у Києві, від якого постраждала його родина
Наступний матеріал
Поранила ногу: на Сумщині від правця померла 5-річна дівчинка
Loading...