Antares
Antares nkau.gov.ua

Українсько-американська ракета Antares вивела на орбіту корабель з вантажем для МКС

Читайте по-русски
Усього з 2013 року ракета-носій Antares стартувала 15 разів, 14 з них – успішно

Двоступенева ракета-носій Antares, розроблена за участю української сторони, вивела на орбіту вантажний транспортний корабель Cygnus із 3,7 тонни вантажу NASA для Міжнародної космічної станції. Про це повідомляє Конструкторське бюро "Південне".

"11 серпня о 1 годині 01 хвилині за київським часом (10 серпня о 18:01 за північноамериканським східним часом) із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся другий у 2021 році пуск ракети-носія середнього класу Antares. Ракета вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus, на борту якого 3724 кг корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції", – мовиться в повідомленні.

Зазначається, що підготовку Antares, її випробування та пуск проведено за участю фахівців ДП "КБ "Південне", ДП "ВО ПМЗ" та НВО "Хартрон-АРКОС".

"Згідно з контрактом, у Конструкторському бюро "Південне" в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску, приймання й оброблення телеметричної інформації. Українські фахівці в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності", – наголосили в КБ.

Основне завдання цієї місії – доправлення провізії та речей для екіпажу, матеріалів для наукових досліджень і вивезення з МКС та подальша утилізація у щільних шарах атмосфери відпрацьованого вантажу.

Cygnus також доправить на орбіту 3D-принтер, у якому використовують матеріал, що імітує місячний ґрунт, апарат очищення повітря від діоксиду вуглецю на космічних кораблях, і монтажний кронштейн, який встановлять на опорному каркасі сонячних панелей під час виходу в космос у кінці серпня. Крім того, Cygnus доставить до МКС розроблений Агентством космічного розвитку прототип корисного навантаження, що працює в інфрачервоному діапазоні (Prototype Infrared Payload (PIRPL), який буде використовувати свою посилену виявляючу здатність для збирання даних, потрібних для розроблення алгоритмів для наступного покоління супутників спостереження.

Усього з 2013 року ракета-носій Antares стартувала 15 разів, 14 з них – успішно.

Довіка. Ракета-носій Antares складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП "КБ "Південне" та виготовило ДП "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова" у кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), "Чезара", "Рапід" (Чернігів) та iншими на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).

Як повідомляв 5.UA, SpaceX зібрала найвищу ракету в історії космонавтики.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Історія, що твориться на наших очах: SpaceX вперше здійснила повторний запуск ракети у космос

Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
SpaceX Falcon 9
/
SpaceX Falcon 9
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX
Falcon 9 SpaceX
/
Falcon 9 SpaceX

Попередній матеріал
Сформувати колективний імунітет до коронавірусу неможливо: в Оксфорді назвали причини
Наступний матеріал
Уперше за 311 років: Конституція Пилипа Орлика прибула в Україну
Loading...

Космічний корабель Crew Dragon провів другу успішну місію

Російський конфуз: екіпаж "Роскосмосу" загубив деталь з МКС

Семеро людей на орбіті: Crew Dragon успішно пристикувався до МКС – як це було

NASA успішно запустило до МКС ракету Antares, частину якої виготовляли на заводі в Дніпрі

На МКС зафіксували витік повітря, астронавти ізольовані в російському модулі

Астронавти NASA зловили два атмосферних феномени на одному фото