1news.zp.ua

У Запоріжжі на остові Хортиця знайшли комплекс для культових обрядів віком 3500 років

  Знахідку попередньо віднесли до зрубної культури

  У Запоріжжі, на території Національного заповідника "Острів Хортиця", археологи виявили комплекс для здійснення культових обрядів із кам'яними закладками і предметами культу періоду бронзи – II тис. до н.е. Культову ритуальну споруду було виявлено в районі Старого русла Дніпра близько двох тижнів тому, повідомляє "Укрінформ"

  "Під час проведення ландшафтних робіт для благоустрою о. Хортиця співробітники заповідника виявили незвичайну конструкцію. Первинне обстеження її фрагментів показало, що вони є частиною певної споруди періоду бронзи. Тому, незважаючи на холодну погоду, розпочалися розкопки, і на сьогодні вже є перші результати: можна говорити про те, що на о. Хортиця знайдено культову споруду, очевидно, зрубної культури", – розповіли в Національному заповіднику.

  Згідно з офіційною інформацією заповідника, виявлений об'єкт "є комплексом кам'яних закладок різних розмірів і форм з ліпним посудом зрубної культури в ямах під ними".

  "За попередніми результатами досліджень, об'єкт було споруджено близько 3500 років тому для проведення культових обрядів", – повідомляється в офіційній інформації Національного заповідника "Острів Хортиця".

  Зрубна культура – археологічна культура бронзової доби степової та лісостепової смуги Східної Європи (переважно між річками Дніпро та Урал). Датується з XVI або XVIII століття по XII століття до н.е.

  Як повідомляв 5.ua, влітку 2016 року на острові Хортиця археологи знайшли унікальний комплекс періоду ямної культури з похованням чоловіка віком близько 4 тис. 300 років.

  Попередній матеріал
  У Генпрокуратурі екс-посадовцю МВС оголосили підозру в розгоні Майдану за хабар 30 млн грн
  Наступний матеріал
  Соціолог: На тлі негативної оцінки суспільством ситуації в державі рейтинг БПП починає "відіграватись"

  Археологи виявили найдавнішу в Австралії стоянку людини

  Археологи розповіли, що знайшли у відкритій вперше за 500 років гробниці Ісуса Христа

  Археологи вперше за 500 років відкрили гробницю Ісуса Христа

  У "чорних археологів" вилучили понад 4 тисячі унікальних документів УПА

  На Полтавщині археологи знайшли унікальне скіфське золото

  Жертовник, 100-метрові тунелі, бронза: у Грузії археологи зробили унікальне відкриття